شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

تامین و نگهداری تجهیزات – F5 – Fortinet – HPE

021-76871880
سبد خرید ( 0 مورد)

شرکت F5


 

شرکت F5 یا F5 Labs در سال 1996 فعالیت خود را آغاز نمود . این کمپانی کار خود را با تولید تجهیزات لود بالانسینگ (Load Balancing) با نام تجاری BIG-IP آغاز کرد. عملکرد این تجهیز اینگونه بود که اگر یک سرور خاموش می شد و یا ترافیک زیادی بر روی آن وجود داشت این تجهیز بخشی یا تمامی ترافیک موجود بر روی سرور را به سمت سرور های دیگری که میتوانستند پاسخگوی ترافیک موجود باشند ارسال می نمود.
در سال 2010 و 2011 کمپانی F5 در لیست مجله Fortune جزو 100 کمپانی با بالاترین نرخ رشد بود.
از رقبای اصلی F5 میتوان با کمپانی هایی مانند Cisco و Citrix و یا Radware اشاره کرد.

محصولات

خانواده BIG-IP شامل محصولات سخت افزاری و نرم افزاری است که همگی از سیستم عامل TMOS استفاده میکنند.
LTM یا Local Traffic Manager تجهیزی از این خانواده است که مسئول انجام لود بالانسینگ (Load Balancing) به صورت Full-Proxy میباشد.
ASM یا Application Security Manager تجهیزی است برای ارائه راهکار های امنیتی در نرم افزار های تحت وب .
APM یا Access Policy Manager تجهیزی است که کنترل دسترسی و اهراز هویت در نرم افزار های HTTP و HTTPS را به ما ارائه میدهد.
AAM یا Application Acceleration Manager تجهیزی است برای بهینه سازی و سرعت بخشیدن به نرم افزار ها از طریق راهکارهایی مانند فشرده سازی و ذخیره سازی (Caching).
AFM یا Advance Firewall Manager تجهیزی است مخصوص جلوگیری از حملات محروم‌سازی از سرویس (DDOS) و فایروال مخصوص دیتا سنتر ها.
IPI یا IP Intelligence که خدماتی از قبیل بلاک کردن IP های شناخته شده مخرب و جلوگیری از حملات Phishing و حملات botnet را به ما ارائه میدهد.
BIG-IP DNS که مسئول ارائه و پخش درخواست های مربوط به DNS و برنامه های کاربردی بر اساس کاربر , شبکه و یا فضای ابری (Cloud).
WebSafe که مسئول جلوگیری از حملات کلاه بردارانه , استفاده از رمز نگاری های پیشرفته برای ایجاد اختلال , شناسایی و جلوگیری از ورود بد افزار ها از سمت کاربر (Client) و آنالیز رفتار های Session ها.

F5

ارائه‌دهنده‌ی راهکار برقراری امنیت یکپارچه زیرساخت شبکه و مدیریت پهنای باند