02176871880

تماس با ما

ایمیل آدرس

sg@sapras.co.ir

Blog

شناسایی آسیب‌پذیری در یکی از پیشرفته‌ترین الگوریتم‌های رمزنگاری جهان

محققان شرکت سوئیسی  به نام «Terra Quantum AG» از طریق یک کامپیوتر موفق به کشف یک آسیب‌پذیری درالگوریتم  رمزنگاری AES شدند.

Quantum-AES

محققان در این کشف از تکنیک Quantum anneling استفاده کردند و در نتیجه ثابت کردند که  به کمک کامپیوترهای کوآنتومی رمزگشایی پیشرفته‌ترین نسخه‌های رمزنگاری AES در مدت چندسال امکان‌پذیر است.این محققان اعتقاد دارند که این آسیب‌پذیری می‌تواند محرمانه‌بودن دیتا در شبکه، تراکنش‌های بانکی و ایمیل‌ها را در معرض خطر قراردهد و برای غول‌های تکنولوژی Microsoft، Google و IBM دردسر درست کند.

این نقص امنیتی در الگوریتم متقارن رمزنگاری بلوکی (AES: Advanced Encryption Standard) کشف شده است و به گفته Markus Pflitsch، رئیس شرکت فناوری اطلاعات سوئیسی،  آن‌ها علاوه بر ثبت نا امن بودن الگوریتم رمزنگاری با استفاده از رایانه کوانتومی، موفق شده‌اند آن را ثابت کنند.

این سیستم رمزنگاری به عنوان استاندارد رمزنگاری از سمت دولت امریکا ارائه شده است. آژانس امنیت ملی این کشور در ماه ژوئن 2003، الگوریتم AES را امن و مطمئن معرفی کرده بود و اعلام کرده بود که امکان استفاده از آن برای حفاظت از داده‌های دولتی فراهم است.

مشاوره رایگان
سبد خرید فروشگاه بستن