شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

تامین و نگهداری تجهیزات – F5 – Fortinet – HPE

021-76871880
سبد خرید ( 0 مورد)

شناسایی آسیب‌پذیری در یکی از پیشرفته‌ترین الگوریتم‌های رمزنگاری جهان

Quantum-AES

محققان شرکت سوئیسی  به نام «Terra Quantum AG» از طریق یک کامپیوتر موفق به کشف یک آسیب‌پذیری درالگوریتم  رمزنگاری AES شدند.

Quantum-AES

محققان در این کشف از تکنیک Quantum anneling استفاده کردند و در نتیجه ثابت کردند که  به کمک کامپیوترهای کوآنتومی رمزگشایی پیشرفته‌ترین نسخه‌های رمزنگاری AES در مدت چندسال امکان‌پذیر است.این محققان اعتقاد دارند که این آسیب‌پذیری می‌تواند محرمانه‌بودن دیتا در شبکه، تراکنش‌های بانکی و ایمیل‌ها را در معرض خطر قراردهد و برای غول‌های تکنولوژی Microsoft، Google و IBM دردسر درست کند.

این نقص امنیتی در الگوریتم متقارن رمزنگاری بلوکی (AES: Advanced Encryption Standard) کشف شده است و به گفته Markus Pflitsch، رئیس شرکت فناوری اطلاعات سوئیسی،  آن‌ها علاوه بر ثبت نا امن بودن الگوریتم رمزنگاری با استفاده از رایانه کوانتومی، موفق شده‌اند آن را ثابت کنند.

این سیستم رمزنگاری به عنوان استاندارد رمزنگاری از سمت دولت امریکا ارائه شده است. آژانس امنیت ملی این کشور در ماه ژوئن 2003، الگوریتم AES را امن و مطمئن معرفی کرده بود و اعلام کرده بود که امکان استفاده از آن برای حفاظت از داده‌های دولتی فراهم است.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
در صورتی که نیاز به مشاوره دارید از طریق زیر اقدام نمایید. همکاران ما در کمترین زمان با شما تماس حاصل می‌کنند.

مطالب مرتبط

راهکار SilverLine

این راه­کار شامل ارائه سرویس ­های مبتنی بر امن ­سازی ترافیک WEB Application و جلوگیری از حملات DDoS در لایه زیرساخت شبکه به کمک پشتیبانی

ادامه مطلب »

راهکار BIG-IQ

این محصول شامل یک Framework با هدف مدیریت متمرکز انواع مختلفی از راه­کارها و تجهیزات F5 شامل تجهیزات سخت­افزاری، نسخه مجازی و راه­کارهای تحت Cloud

ادامه مطلب »

معرفی شرکت F5

    شرکت F5 Networks (F5 LABS) فعالیت خود را در سال 1996 در سیاتل آمریکا با تمرکز بر روی بهینه ­سازی سرویس­ ها و

ادامه مطلب »