02176871880

تماس با ما

ایمیل آدرس

sg@sapras.co.ir

Blog

معرفی و قیمت HPE MSA 2040 Storage(جدید)

 

استوریج MSA 2040 اچ پی  

 

                   

SAN(Storage Area Network)تکنولوژی پوشش‌دهنده مجموعه‌ای از سرورها است که  فضای   Hostingآن  منحصر به یک سرور نیست و محل ذخیره  اطلاعات روی Hard Drive داخلی سرور نیست و در خارج از سرور ورودی یک شبکه ذخیره اطلاعات قرار می گیرد. این تکنولوژی قابلیت گسترش فضا (تا 7 استوریج مستقیم از یک پورت کنترلر در مجموع 96 درایو) و پهنای باند مصرفی را  به سادگی ایجاد می‌کند .

از مزایای این استوریج می‌توان به ارزش خرید بالا و پتانسیل گسترش عالی و معماری انعطاف پذیر و سهولت در مدیریت اشاره کرد.  این ذخیره ساز از SSDها، هارد دیسک‌های Enterprise SAS  و Midline SAS و درایوهای رمزگذاری خود پشتیبانی می‌کند.

این سن استوریج ها به دو  شکل با  هارد سرور 2.5 اینچی و 3.5 اینچی طراحی شده است و اولین استوریج  Entry level اچ‌پی است و سرعت‌های 16 و 8 گیگابیت برثانیه را پشتیبانی می‌کند.

این سن استوریج راه حلی ایده‌آل برای کسانی است که از Oracle، Microsoft،  SAP از فناوری های سرور مجازی مانند VMware و Hyper-V استفاده می‌کنند، ارائه می‌کند و  عملکرد سازمانی محیط‌های مجازی را بهبود می‌بخشد.

استوریج اچ پی MSA 2040 دارای قابلیت Automated Sub-Lun Tiering است که دارای توانایی مدیریت در سه سطح است: سطح مدیریت، سطح بایگانی و سطح عملکرد.

دستگاه ذخیره‌ساز HPE MSA 2040 نسل جدیدتری از دستگاه P2000 است که  تفاوت آن  با سری MSA 1040 و   P2000 در این است که SFP استفاده شده مشخص می‌کند که خروجی این دستگاه با چه سرعتی داده‌ها را انتقال دهد یعنی با استفاده از ۴ عدد درگاه SFP امکان نصب FC 8Gbs ،FC 16Gbs ،ISCSI 1Gbs ،ISCSI 10Gbs   را می‌دهد. همچنین نصب SFPهای تلفیقی از مزایای این دستگاه است. امکان استفاده همزمان از دو کنترلر نیز وجود دارد.

اچ پی برای برای استوریج‌های HPE MSA 2040 ارتقای مفیدتری از Firmware  ارائه داده است که سرعت برنامه‌ها تا ۴۵ درصد افزایش می دهد  که  این ویژگی هیچ هزینه اضافی برای مشتریان نخواهد داشت . در این بهینه‌سازی، SSDها نیز برای پیکربندی در استوریج‌های ترکیبی بهینه‌سازی شده‌اند و کارایی تا ۳۷۰۰۰ IOPS افزایش می‌یابد. این استوریج، از پورت‌های iSCSI و سیستم‌عامل‌های رایج مانند ویندوز، لینوکس و VMware پشتیبانی می‌کند.در  نسخه MSA Firmwareهای GL210به بعد سرعت خواندن 45 درصد و سرعت نوشتن 18درصد افزایش می یابد. این استوریج‌ها دارای پورت‌های front-end پرسرعت‌تر و بیش‌تری هستند.

همه‌ی ویژگی‌های این استوریج به طور پیش فرض فعال نیستند و باید با خرید لایسنس مربوطه نصب و راه اندازی شوند.

مثلا با استفاده از لایسنس MSA Performance Tiering می‌توانیم ساختار Sub-LUN Tieringرا در سه سطح زیر ایجاد کنیم.

A Performance tier with SSDs-1
2. A Standard SAS tier with Enterprise SAS HDDs
3. An Archive tier utilizing Midline SAS HDDs.

بعد از ایجاد این لایه‌ها داده‌های پرکاربردتر به طور خودکار در سطح مربوط به خود قرار می‌گیرند.

و یا با استفاده از لایسنس HPE MSA Remote Snap Software که هم برای Virtualو هم Linear موجود است می‌توانید در  block levelاطلاعات را به دستگاه دیگر کپی و ارسال کنید. کاربرد این لایسنس در راه اندازی راهکار پدافند غیرعامل و سایت‌های پشتیبان است.

برای پیکربندی سن استوریج ابتدا باید اتصال استوریج به سرور برقرار باشد که به روش‌های زیر امکان پذیر است:

1- Fiber Channel و پروتکلFC

-2پورت SAS

3-پورت iSCSI

استوریج HPE MSA 2040 دارای گواهی Energy Star است که باعث صرفه‌جویی در مصرف برق می‌شود. این استوریج‌ها برای ایجاد محیط‌های ذخیره‌سازی در عملیات مجازی‌سازی و محیط‌های تحت شبکه و VDI است و دارای کارایی و قیمت مناسب است.. و در سطح mid range  انتخاب بسیار خوبی خواهند بود.

از ویژگی‌های اصلی این دستگاه می‌توان به عملکرد 4 برابر بیشتر نسبت به P2000 G3 و پشتیبانی از converged SAN اشاره کرد. این دستگاه جهت افزایش ذخیره‌سازی  امکان افزودن 7درایو باکس (JBOD) را  فراهم کرده است.

Spareها در MSA2040 سه دسته هستند:

 • هارد دیسک Dedicate Spare:

به یک گروهی  از دیسک‌ها اختصاص می‌یابد و اگر هاردی دچار مشکل شود، هاردهای Dedicate Spare جایگزین آن هارد می‌شوند . این روش امن‌ترین راه برای رزرو کردن هارد پشتیبان است و تا 4عدد هارد اختصاصی در هر گروه دیسک را می‌توان  در نظر گرفت . این نوع  Spare فقط به گروه‌های دیسکی که از نوع  Linear ساخته شده‌اند، اختصاص دارد.

 • Global Spare : در این نوع Spare هارد دیسک رزرو شده به تمام گروه‌های دیسکی اختصاص می‌یابد و در صورتی که هر دیسکی در هرگروهی با مشکلی برخورد کند ، این دیسک جایگزین دیسک خراب می‌گردد. حداکثر 16 دیسک از نوع گلوبال را می‌توان تعریف نمود و حداقل یک گروه دیسک باید وجود داشته باشد و به هردو نوع گروه‌های اعم از  Linear  و  virtual قابل تخصیص است.
 • :Dynamic Spare تمامی درایوهای آزاد قابل رزرو شدن است. اگر MSA  دارای درایوهای آزاد باشد و یک گروه دیسک دچار مشکل گردد ، هر درایو آزادی می‌تواند برای بازسازی گروه دیسک مورد استفاده قرار گیرد. Dynamic Spare  در هر دو نوع Linear و Virtual    قابل استفاده است.

کنترلر های این استوریج( 2040) دارای 4 پورت ازای هر Controller هستند که   قابلیت نصب تمامی ریدهای 0،1،10،5،50 را دارا هستند و هاردهای با سرعت ۱۲ و ۶گیگ را ساپورت می‌کند این کنترلر از یک کش 6 گیگابایتی همراه با باطری جداگانه استفاده می‌کند که باعث نگهداری اطلاعات ثبت نشده بر روی هاردها  تا 48 ساعت در کش دستگاه می‌شود.

ذخیره ساز HPE MSA 2040 به طور کلی از ویژگی‌های زیر برخوردار است:

 • استانداردهای ذخیره‌سازی به کمک این دستگاه دستخوش تغییر شده و به نیاز به استوریج‌های اشتراکی و نگهداری از اطلاعات مشتریان به خوبی پاسخ‌می‌دهد که این امر کاهش هزینه خرید و محافظت (TCO) را به دنبال دارد.
 • بهبود مداوم عملکرد ذخیره‌ساز MSA 2040 با بهره‌گیری از تکنولوژی‌هایReplication Solid State Drives، Volume copy، Snap و  SED
 • پشتیبانی از یکپارچه‌سازی و مجاز‌‌ی‌سازی سازمان‌هایی نیازمند به کارایی بالا با ارائه سرویس‌های مجازی‌سازی پیشرفته شامل Thin provisioning و SSD Read Caching.
 • طبقه‌بندی دیتا به صورت خودکار ویژگی منحصر به فردذخیره‌ساز MSA 2040 است.
 • عملکرد بهینه از طریق معماری جدید در پردازنده‌ها و وجود ۴ گیگابایت حافظه کش به ازای هر کنترلر و نیز پشتیبانی از تکنولوژی هاردSSD. حفاظت از محتویات کش به کمک Super-Capacitor و کارت CompactFlash انجام می‌شود. Capacitor بعد از اتصال برق، قادر است از طریق یک باتری استاندارد خودش را شارژ کند.
 • قابلیت افزایش امنیت داده از طریق پشتیبانی از Snapshot و Volume copy که در حالت پیش‌فرض پشتیبانی از ۶۴ عدد Snap Shot تعریف‌شده است.
 • کپی گرفتن از Volume به منظور بالابردن امنیت داده‌ها و نیز فعال‌سازی Replication بین یک یا دو دستگاه از طریق خریداری لایسنس Remote Snap
 • معرفی دو درایو HPE MSA 900GB 12G SAS 15K SFF ENT HDD و HPE MSA 4TB 12G SAS 7.2K LFF MDL SED قابلیت جدیدی است که در ذخیره ساز MSA 2040 ارائه شده است.
 • مدیریت و پیکربندی آسان و معماری انعطاف‌پذیر
 • افزایش ۳ تا ۴ برابری نسبت کارایی به هزینه از طریق معرفی استانداردهای جدید
 • پشتبانی ۲ برابری پهنای باند
 • اولین دستگاه ارائه‌دهنده فایبرچنل ۱۶ گیگابایتی
 • دارای گواهی ENERGY STAR صرفه جویی در مصرف انرژی
 • اشغال فضای 2 یونیت
 • امکان Mirroring به صورت High Availability

دستگاه MSA 2040 را بدون استفتده از SAN SWITCH  می‌توان به سرور متصل نمود که به دو روش امکان‌پذیر است:

 • روش اول : اتصال 4سرور به صورت 2مسیره – اتصال Highe Available
 • روش دوم : اتصال 8 سرور به صورت تک مسیره

در پیکربندی دستگاه توصیه می‌شود موارد زیر رعایت گردد که البته اختلالی در دستگاه ایجاد نمی‌کند اما موجب بهبود عملکرد دستگاه می‌شود .

 • از Virtual Poolبه جایLinear Poolاستفاده کنید زیرا پیکربندی دستگاه درحالتVirtual    Storageاست.
 • برای داشتن بهترین کارایی  از دستگاه  Disk Group‌ها باید دارای پیکربندی یکسانRaidباشند.
  3-تعداد دیسک درRaid 5/6 باید ضریبی از دو باشد.

4-حتی الامکان از آخرین ورژن  Firmware استفاده کنید.

5-دیسک های یکtier  از هرلحاظ یکسان باشند.

توسعه MSA 2040

استوریج MSA 2040 هر دو نوع هارد (2.5 و 3.5 اینچی) را پشتیبانی می‌کند. امکان استفاده از ۹۶ هارد LFF با قابلیت نصب ۱۲ هارد تا ظرفیت ۷۶۸ ترابایت و یا ۱۹۹ هارد SFF در ۸ انکلوژر با قابلیت نصب ۲۴ هارد وجود دارد که امکان پشتیبانی تا ظرفیت 268.2 ترابایت و هاردهای SSD تا ظرفیت ۴۷۶.۸ ترابایت را فراهم می‌کند.

مشاوره رایگان
سبد خرید فروشگاه بستن