شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

تامین و نگهداری تجهیزات F5 – Fortinet – HPE

021-76871880

نمایندگی سرور hp

تاریخ انتشار : 2020/11/14

نمایندگی سرور اچ‌پی (HP Server)

در سال‌های اخیر، با توجه به تحریم‌هایی که متأسفانه علیه کشورمان، ایران، وضع شده است، هیچ شرکتی نمی‌تواند ادعا کند که نماینده رسمی اچ‌پی (HP) در ایران است. شرکت‌ها در ایران در حقیقت به عنوان وارد‌کننده و تأمین‌کننده تجهیزات اچ‌پی (HP) به فعالیت می‌پردازند.

تمامی خدمات و کالاهای شرکت HPE، توسط نمایندگان رسمی آن در خارج از ایران، به عنوان واسطه، به شرکت‌های معتبری که در ایران در زمینه فناوری فعالیت می‌کنند، ارائه می‌شود و به‌این ترتیب نیاز شرکت‌ها و مشتریان آن‌ها تأمین می‌گردد.

شرکت‌های معتبر تأمین‌کننده در ایران، علاوه بر تأمین، از خدماتی که شرکت HPE ارائه می‌دهد، نیز کاملاً پشتیبانی می‌کنند. با توجه به آن‌چه گفتیم، در نظر داشته باشید که هر قسمت از این مقاله که از نمایندگی اچ‌پی (HP) سخن گفته می‌شود، منظور همین شرکت‌های واسط است.

اچ‌پی (HP) یکی از برترین برندها در زمینه تجهیزات سخت‌افزاری است که در ایران نیز بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

ازآن‌جایی که در دنیای کنونی، همه چیز به سرعت در حال تغییر است، شرکت‌ها برای این‌که همواره رو به جلو حرکت کنند نباید از این تغییرات عقب بمانند و بدیهی است می‌‌بایست برای به‌روز بودن، از تجهیزات و خدمات کمپانی‌هایی که به این تغییرات اشراف دارند، بهره‌ بگیرند تا بتوانند هم‌گام با نیازهای در حال رشد کسب و کاری خود پیش بروند. کمپانی HPE یکی از این برندهای بسیار معتبر است که به سازمان‌ها برای ماندن در این رقابت نفس‌گیر، و دستیابی به اهداف خود، بسیار کمک می‌کنند. فعالیت HPE تنها به تولید و عرضه تجهیزات سخت‌افزاری مراکزداده و شبکه‌های سازمان‌ها، محدود نمی‌شود بلکه در زمینه ارائه نرم‌افزار و خدمات نیز در تمام دنیا سرآمد است.

شرکت‌های مختلف از نظر سطح کاری، قطعا یکسان نیستند. برخی هم‌چنان به شکل سنتی در زمینه فناوری فعالیت دارند، بعضی دیگر به دنبال ایجاد زیرساخت‌های ابری، موبایلی و بسیار قابل اطمینان هستند و بعضی دیگر نیز ممکن است از هر دوی‌این‌ها به صورت ترکیبی استفاده کنند. صرف‌نظر از این‌که مشتریان ما در کدام دسته جای می‌گیرند، در هرصورت HPE راه‌کارها و فناوری‌های به‌روز را برای موفق شدن در اختیار آن‌ها قرار داده است.

در میان تجهیزات سخت‌افزاری که کمپانی اچ‌پی (HP) ارائه می‌دهد، سرورهای اچ‌پی (HP Servers) بیش‌ از سایر تولیدات این کمپانی، در مراکزداده (Data Centers) و شبکه‌های سازمان‌های بزرگ به کار برده‌ می‌شود.

نمایندگی سرور hp

نمایندگی سرور hp

سرورهای اچ‌پی (HPE Servers) در سری‌ها و مدل‌های مختلف عرضه شده‌اند که هرکدام از ویژگی‌های منحصر به‌فرد و چشم‌گیری برخوردارند. افزون بر ارائه این قابلیت‌ها، قیمت مقرون‌به صرفه سرورهای اچ‌پی (HP Servers) در کنار تنوع فوق‌العاده آن، بر محبوبیت سرورهای این برند افزوده است.

در انتخاب سرور مناسب، موارد گوناگونی از جمله نیاز‌های سازمان، مکان و فضای موردنیازنصب، سیستم‌‌عامل سرور، تعداد کاربران در سازمان و … مورد توجه قرار می‌گیرد. سرورهای اچ‌پی سری پرولیانت (HPE Proliant Servers) در سه گروه سرورهای ایستاده (Tower) که به عنوان سرورهای ML نیز شناخته می‌شوند، سرورهای قابل نصب در رک (Rackmount) با عنوان سرورهای DL و سرورهای تیغه‌ای (Blade) با نام سرورهای BL تولید و عرضه شده‌اند. که در میان هر کدام از این گروه‌ها تعدادی به دلیل برخورداری از قابلیت‌های منحصر به‌فرد و چشم‌گیر، محبوب‌تر و پرفروش‌تر شده‌اند، به عنوان مثال سرور DL380 از سری پرولیانت اچ‌پی (HPE Proliant DL380 Server) پرفروش‌ترین سرور در دنیا محسوب می‌شود.

اما سرور اچ‌پی (HP Server ) از چه قابلیت‌هایی برخوردار است که همواره در ابتدای لیست برترین‌و پرفروش‌ترین سرورها نه تنها در ایران، بلکه در جهان قرار می‌گیرد؟ با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

سرورهای اچ‌پی (HP Servers)؛ جزء جدانشدنی مراکزداده و شبکه‌های سازمان‌های بزرگ

به‌طور کلی در مراکز داده و شبکه‌ها، سرورها نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای دارند که وجود سرورهای ‌اچ‌پی (HP Servers) در دیتاسنتر و شبکه‌ها به افزایش پایداری و بالا بردن عملکرد آن‌ها، بسیار کمک می‌کند.

کمپانی اچ‌پی (HP) در طول سالیان، سرورهای گوناگونی در نسل‌های مختلف عرضه کرده است و با معرفی هر نسل جدید، ویژگی‌های منحصر به فردی به این سرورها افزوده است و همین امر باعث شده که همواره به عنوان انتخاب اول مطرح باشند. که در میان این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بهره‌گیری از بهترین قطعات
  • به‌روز بودن و بهره‌مندی از آخرین تکنولوژي‌ها
  • قابلیت ارائه سرور به صورت بهینه و کاملاً سفارشی‌سازی‌شده
  • سازگاری فنی صددرصد با یکدیگر
  • ارائه عملکرد چشم‌گیر و بالاترین میزان پایداری و ….

در ادامه به اختصار دو نسل نهایی سرورهای اچ‌پی (HP Servers) را بررسی می‌کنیم.

 

سرورهای نسل 9 ‌اچ‌پی سری پرولیانت (HPE Proliant G9 Servers) در میان سرورهایی که کمپانی HP تا پیش از آن تولید و به بازار معرفی کرده است،‌ یک نقطه عطف محسوب می‌شوند. این سرورها  به

شرکت برای دستیابی به اهداف تجاری خود، با ارائه منابع محاسباتی قابل انعطاف و نامحدود کمک کنند. زمانی که HPE Proliant G9 Servers با خدمات تکنولوژي اچ‌پی همراه می‌شوند به شما اطمینان می‌دهد

که با خاطری آسوده روی فناوری‌های تازه به ظهور رسیده IT سرمایه‌گذاری کنید و از فناوری‌ها و روش‌های نو به جای زیرساخت‌های سنتی IT سازمان خود استفاده کنید. ضمن آنکه امکان  استفاده از سرورهای

نسل 9 اچ‌پی در هر مکانی، با هر میزان تراکم کاری و در هر لحظه وجود دارد و این قابلیت را دارند که برای ترکیب محیط‌های Cloud و نرم‌افزارمحور به کار برده شوند.

سرورهای نسل 10 ‌اچ‌پی سری پرولیانت (HPE Proliant G10 Servers) آخرین نسل سرورهای عرضه‌شده توسط کمپانی اچ‌پی هستند که می‌توانند ایمن‌ترین زیرساخت را برای شبکه و دیتاسنتر سازمان شما فراهم سازند.

 این میزان از امنیت، به کمک فناوری اثرانگشت دیجیتال که در سیلیکون و frameware آن‌ها قرارداده شده است تأمین می‌گردد و در صورت مغایرت، سرور قابل بوت شدن نخواهد بود.

به‌این‌ترتیب ، دیگر امکان استفاده از قطعات غیر اوریجینال فراهم نیست و این، فوق‌العاده است. از دیگر قابلیت‌های نسل 10 سرورهای اچ‌پی می‌توان به ابزار Enterprise security key manager اشاره کرد که امکان ایمن‌سازی تمامی محیط‌های ابری، فیزیکی و سرورها را در یک سازمان به صورت یکپارچه فراهم می‌سازد.

HPE با خرید این فناوری از کمپانی Niara و ترکیب آن با تکنولوژی‌هایی مانند نظارت رفتاری (behavioral monitoring) و Clear Pass، شناسایی دستگاه‌های آلوده در شبکه را امکان‌پذیر ساخته است و می‌تواند آن‌ها را از مدار شبکه خارج کند.

نمایندگی سرور hp

سرورهای HP G10 سری پرولیانت، به لحاظ امنیتی، بازده و نیز توسعه‌پذیری در بالاترین سطح ممکن قرار دارند.

وجود Persistent Memory بهینه‌شده در این نسل از سرورهای اچ‌پی (HP Servers) ، به طرز چشم‌گیری، موجب افزایش بازدهی در هنگام استفاده از پایگاه‌های داده (Data Base)، و فعالیت‌هایی که به تجزیه و تحلیل نیاز دارند، شده است.

بنابراین در مجموع باید بگوییم که  سرورهای اچ‌پی (HP Servers) بسیار کارآمد و ایمن هستند و با ارائه قابلیت‌های فوق‌العاده، به پایداری شبکه‌ سازمان شما کمک شایانی می‌کنند.

واضح است که برای سازمان‌ها هنگام خرید سرور‌های اچ‌پی (HP Servers)، تضمین اصل بودن کالا همراه با ارائه بهترین قیمت، از اهمیت بالایی برخوردار است.

متأسفانه گاهی برخی از شرکت‌های سودجو سرورها را با قطعات تقلبی اچ‌پی (HP) پیکربندی می‌کنند که این موضوع بعد از ریست شدن‌های پیاپی سرور، منجر به از بین‌رفتن اطلاعات سازمان می‌شود که برای سازمان ضرری جبران‌ناپذیر خواهد بود. همواره هنگام خرید سرورهای اچ‌پی (HP Servers) به گارانتی که شرکت در اختیار شما قرار می‌دهد توجه داشته باشید. ساپراصنعت با گارانتی رسمی، به شما این اطمینان را می‌دهیم که در صورت بروز مشکل، تعویض‌ قطعات صورت خواهد گرفت.

ساپراصنعت، سال‌های متمادی است که به عنوان یکی از شرکت‌های وارد‌کننده و تأمین‌کننده تجهیزات دیتاسنتر و سرور HP، فعالیت دارد و در این سال‌ها همه تلاش تیم ساپراصنعت این بوده است که با ارائه بهترین خدمات در زمینه آموزش، نصب، نگهداری و پشتیبانی از تجهیزات شبکه، رضایت مشتریان را جلب نماید.

در این میان به این نکته توجه داشته باشید که بسیار حائز اهمیت است که شرکت‌های تأمین‌کننده از تیم آموزش‌دیده برخوردار باشند و ساپراصنعت نیز به این موضوع توجه داشته است و اعضای شرکت را از میان متخصصانی که در زمینه سرورهای اچ‌پی (HP Servers) آموزش دیده‌اند و مدارک تخصصی دریافت کرده‌‌اند، انتخاب کرده است.

در انتها، لازم است این نکته را یادآوری کنیم که با وجود تحریم‌ها، و نبود نمایندگی رسمی سرورهای اچ‌پی (HP Serversجای نگرانی برای دست‌یابی به تجهیزات و خدمات کمپانی معتبر اچ‌پی ( HP) در ایران وجود ندارد. به کمک شرکت‌های تأمین‌کننده به راحتی می‌توانید نیازهای دیتاسنتر و شبکه‌های سازمان خود را مرتفع سازید. ساپراصنعت نیز در میان شرکت‌های تأمین‌کننده، این افتخار را دارد که در این مسیر با شما همراه باشد.

نمایندگی سرور hp

برای خرید سرور HP مناسب کسب و کار خود می توانید با کارشناسان ما در ساپراصنعت تماس بگیرید.

در زمان خرید سرورهای HP به مدت ضمانت، شرایط و نیز محل ارائه آن توجه کنید. شرکت ساپراصنعت با بهره‌مندی از متخصصان و مشاوران در بخش فروش و پشتیبانی، شما را در انتخاب سرور مناسب با ارائه ضمانت معتبر، و در تمامی مراحل پیکره‌بندی و نگهداری آن، یاری می‌رسانند.

برخی از مشتریان