02176871880

تماس با ما

ایمیل آدرس

sg@sapras.co.ir

Blog

HPE MSA 2052 SAN Storage | سن استوریج اچ پی MSA 2052

ذخیره‌ساز اچ‌پی MSA 2052 (HPE MSA 2052 SAN Storage)

اچ‌پی (HP) سن استوریج 2052/2050 را به عنوان یک ذخیره‌ساز ساده، پرقدرت و از لحاظ هزینه بسیار مقرون به صرفه به بازار عرضه کرده است. استوریج‌ MSA 2052 از نسل پنجم ذخیره‌سازهای HPE و مناسب برای اجرای برنامه‌های کاربردی با سرعت بالا است و سادگی و قابلیت انعطاف‌پذیری آن نیازهای رشد و ارتقاپذیری در سازمان‌های کوچک و در حال توسعه را برطرف می‌کند. این ذخیره‌ساز برای شعب ادارات و دفاتر ، راهکارهای Consolidation و راهکارهای JustRightIT مورد استفاده قرار می‌گیرد. فرايند نصب و نگهداری از HPE MSA 2052 بسیار سهل و ساده است و لازم نیست از تخصص خاصی برخوردار باشید.

 

ساختار سن استوریج MSA 2052 :

 

 

• ارائه شده در دو مدل LFF و SFF
• اشغال فضای دو یونیت
• ظرفیت اولیه 6/1 ترابایت با امکان ارتقای ظرفیت تا 960 ترابایت
• پشتیبانی از دو عدد کنترلر
 چهار پورت به ازای هر کنترلر
 پشتیبانی کنترلر از اتصال‌های هاست : 8 Gb FC, 16 Gb FC, 1 GbE iSCSI or 10GbE iSCSI
• ظرفیت 8 گیگابایت کش read/write به ازای هر کنترلر
• امکان استفاده از FC و iSCSI SFP به صورت ترکیبی به منظور بازیابی سریع دیتا
• امکان نصب و نگهداری آسان بدون تخصص در کانفیگ و پاسخگویی به صورت اتوماتیک به درخواست‌ها و ارائه بالاترین کارایی
• پشتیبانی از هارد با سرعت انتقال 12 گیگابایتی : امکان ارتقای هاردها با ترکیب SSD و SAS
• پشتیبانی از امکانات زیر در صورت تهیه لایسنس:

 Thin Provisioning

 Redirect-on-write snapshots

 Automated Tiering

 Wide Striping

 SSD Read cache

تمامی اتصالاتی که برای کسب و کار خود نیاز دارید در HPE MSA 2052 یافت می‌شود. پورت‌هایی که برای پشتیبانی از کنترلرها لازم است یعنی Fibre Channel (8/16) یا iSCSI 10GbE ports توسط این دستگاه ارائه می‌شود. اما این‌که تمامی پورت‌ها FC یا iSCSI باشند، به نیاز کسب و کاری و طراحی شما بستگی دارد. پیشنهادی که خود شرکت HPE به مشتریان خود ارائه می‌دهد استفاده متناوب از ترکیبی از FC و iSCSI می‌باشد.
برای local FC از 2 پورت FC و برای remote replication از 2 پورت iSCSI استفاده می‌شود. کنترل‌ها به صورت Active/Active در بخش میانی هستند.
در صورتی که به فضای زیادی نیاز دارید، استفاده از گزینه‌های LFF پیش روی شماست. استفاده از هارددیسک‌های LFF در Auto tiering امکان‌پذیر است و استفاده از آن‌ها به این شکل است که درایوهای SDD برای داده‌های پرکاربرد (hot data)، و هارددیسک‌های LFF به‌منظور صرفه‌جویی برای داده‌هایی که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند (cold data)، به کار برده می‌شود.
ذخیره‌سازی
HPE MSA 2052، از فضای 6/1 ترابایتی ذخیره‌سازی SSD همراه با تمامی لایسنس‌های نرم‌افزاری تعبیه شده در آن آماده استفاده است. در صورتی که شما در کسب و کار خود به‌منظور کش و auto tiering، به درایوهای SSD نیاز داشته باشید، لازم است لایسنس‌های مرتبط را تهیه کنید. این کار به سادگی صورت می‌گیرد، لایسنس‌های Caching و Auto tiering بعد از اضافه کردن درایوهای SSD به استوریج، افزوده می‌شود. کل این فرایندها خودکار انجام می‌شود. تمام کارها تغییر (workload) به طور خودکار توسط MSA انجام می‌شود و لازم نیست برای بهره‌مندی از این امکان، طراحی از سوی کاربر صورت بگیرد.
در کانفیگ HPE MSA 2052، SSD 800 گیگابایتی و 10K HDD 2/1 ترابایتی تعبیه شده است و پیکربندی درایوها در دو pools‌صورت گرفته است که برای هر کنترلر یک pool‌ داریم. هر pool، 10 HDDs و به‌منظور Tier Performance ، 2 درایو SSDs را در بر می‌گیرد.

بررسی طراحی و ساخت HPE MSA 2052

ارتفاع دو یونیت (2U) در رک توسط HPE MSA 2052 اشغال می‌شود و امکان به‌کارگیری 24 درایو 5/2 اینچی (SFF) روی آن وجود دارد. دو کنترلر در قسمت میانی فضای پشت این استوریج قرار دارد و منابع تغذیه نیز در دو طرف کنترلر قرا%D

مشاوره رایگان
سبد خرید فروشگاه بستن