تازه های خبری

اینتل و همکاری با سامسونگ و شرکت تایوانی برای ساخت تراشه‌های 4 نانومتری

همکاری اینتل و سامسونگ برای ساخت تراشه‌های 4نانومتری

طبق گزارش منتشر شده از کارگروه فناوری سایبربان؛ تولید انبوه این تراشه‌های 4 نانومتری از سال 2022 آغاز خواهد شد و شرکت صنایع نیمه‌رسانانی تایوان در حال آماده‌سازی پیشنهاد تولید آن است. خبرنگاران بلومبرگ، ایان کینگ (lan King) و دبی‌ وو (Debby Wu)، اعلام کردند که گفت‌وگوی اولیه میان اینتل و این شرکت تایوانی و هم‌چنین شرکت سامسونگ، بخش صنایع نیمه‌رسانا، در ارتباط با امکان‌پذیربودن تولید بعضی از تراشه‌های خود، صورت گرفته است. اینتل در ماه‌های گذشته نیز به طور مکرر به روزنامه وال‌استریت اعلام کرده بود که در تولید تراشه‌های خود در سال‌های اخیر، مدام وقفه افتاده است و در حال حاضر به دنبال این هستند که تولید بعضی از تراشه‌های خود را به تولیدکنندگان خارجی بسپارند.

 اینتل و تراشه‌های جدید با همکاری سامسونگ

به گفته باب سوان (Bob Swan) مدیرعامل شرکت اینتل، برنامه شرکت در حوزه تولید در تاریخ 21ژانویه منتشر می‌شود. البته هنوز تصمیم نهایی اتخاذ نشده است و امید دارند که حتی تا لحظات آخر، توانایی‌های Intel در زمینه تولید بهبود یابد. طبق اعلام کینگ و وو، شرکت تایوانی در حال آماده‌سازی پیشنهاد به‌کارگیری تکنولوژي تولید تراشه با کوچک‌ترین ابعاد در اندازه 4نانومتر یا 4 میلیاردم‌متر و ارائه آن به شرکت Intel است. تولید ابتدایی این تراشه‌ها به عنوان نمونه در پایان سال‌ جاری انجام می‌شود و تولید انبوه آن در سال بعد خواهد بود.
شرکت Taiwan Semi آمادگی خود را برای اختصاص مکان ساخته شده در شهرک Baoshan تایوان به این کار اعلام کره است. طبق مقاله منتشر شده در سال 2019 در China Post، قصد قبلی این شرکت، به‌کارگیری این مکان در بخش R&D بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *