مقالات

خرید لایسنس FortiGate

در دنیای امروز با افزایش روزافزون جرایم سایبری مواجه‌ایم. پیچیدگی شبکه‌های WAN فرصت حمله به سیستم، سرقت دیتا و اخاذی را در اختیار هکرها قرار می‌دهد. ضمن آنکه هکرها مدام شیوه‌های حمله خود را تغییر می‌دهند. و در نتیجه بسیار حائز اهمیت است که سازمان‌ها برای هرگونه تهدید و حمله‌ای خود را از پیش آماده کنند. در این مرحله آزمایشگاه‌های فورتی‌گارد (FortiGuard) با انجام تحقیقات و کسب اطلاعات در ارتباط با تهدیدات و حملات احتمالی، نقش اصلی و اساسی را برعهده دارند. برای ایجاد امنیت مؤثر لازم است علاوه بر افزایش دانش، در سطح‌های مختلف امکان پاسخگویی سریع برای مقابله با خطرات فراهم شود. در آزمایشگاه‌های فورتی‌گارد (FortiGuard) محقق‌های گوناگون در 10 شاخه امنیتی مختلف به طور مداوم در حال تحقیق و شناسایی روش‌های جدید حمله هستند تا شیوه‌ای برای جلوگیری از بروز آن‌ها و یا مقابله با آن‌ها بیابند. هزاران مشتری محصولات فورتی‌نت (Fortinet) در سراسر دنیا از ابزارهای مقابله مؤثری که محققان لایسنس FortiGate مدام در حال توسعه آن هستند، بهره می‌گیرند. برای بهتر شدن عملکرد آپدیت لایسنس FortiGate هم ارائه می‌شود.

خرید لایسنس فایروال fortigate

آنچه به شکل یک سرویس امنیتی لایسنس فورتی‌نت (Fortinet License) عرضه می‌گردد در حقیقت همین ابزارهای مقابله‌ای است که اطلاعات لحظه‌ای از خطرات است را شامل می‌شود. لایسنس فورتی‌نت (Fortinet License) موارد زیر را در برمی‌گیرد:

  • اطلاعات لحظه‌ای از خطرات برای توقف آن‌‌ها
  • اطلاعات کامل و به سرعت به کمک انجام تحلیل‌‌های پیشرفته و اتوماتیک روی اطلاعات چندرشته‌ای
  • انجام تحقیق در ارتباط با خطرات به صورت پیش‌گیرانه به‌منظور ممانعت از به‌وجودآمدن زمینه‌های تازه برای حملات
  • بهره‌گیری از یک شبکه گسترده در سطح جهان دارای بیش‌از 3 میلیون سنسور به منظور نظارت بر تمامی خطرات موجود در نقاط مختلف جهان
  • پایبندی به آزمایش‌های جهان واقعی مستقل و در نتیجه اثربخشی بهتر

انواع لایسنس فورتی گیت

فورتی‌گیت (FortiGate) به‌عنوان فایروال نسل بعدی فورتی‌نت یا به شکل سخت‌افزار و یا همراه با لایسنس عرضه می‌شود. در این مطلب به ویژگی‌ها و تفاوت‌های لایسنس‌های معرفی‌‌شده توسط کمپانی فورتی‌نت (Fortinet) می‌پردازیم. با ما در ادامه همراه باشید. احتمالاً باید اصطلاح “باندل” را شنیده باشید، این واژه به معنای شاسی‌ای است که همراه با لایسنس آنلاین ارائه می‌شود. این فرم از لایسنس در بازه‌های زمانی 1 ،3 و یا 5 سال خریداری می‌گردد. چنانچه به هردلیلی خرید فایروال به شکل باندل مطلوب شما نباشد، استفاده از دستگاه با خرید لایسنس آفلاین امکان‌پذیر می‌شود. اما باید توجه داشته باشید که ویژگی‌هایی مانند ضد اسپم (antispam) و فیلترینگ وب (web filtering) در لایسنس‌های آفلاین ارائه نمی‌شوند. قیمت‌دهی و خرید لایسنس‌های آنلاین براساس دلار صورت می‌گیرد و پیش از دریافت لایسنس اصلی، برای مشتری امکان استفاده از نسخه trial به مدت 30 روز از زمان ثبت سفارش، فراهم می‌گردد و پس از این مدت، ارسال لایسنس اصلی برای خریدار صورت می‌گیرد.

لایسنس فورتی گیت

تحریم‌های اعمال‌شده علیه ایران، دلیل اصلی عدم تمایل مشتریان به خرید لایسنس آنلاین است. استفاده آفلاین از فایل‌های خریداری شده به معنی محافظت از دستگاه در مقابل بلاک‌شدن است و در ضمن هزینه خرید لایسنس آنلاین محصولات فورتی‌نت به صورت سالیانه نیز کاهش خواهد داشت؛ اما امکان دریافت آنلاین آپدیت‌های امنیتی دیگر توسط دستگاه فراهم نیست و وظیفه انتقال دستی بعد از هر به‌روزرسانی برعهده مدیر شبکه است. همواره درنظر داشته باشید که به هرحال به‌روزرسانی به این شکل با تأخیر صورت می‌گیرد و امکان دریافت فایل‌ها به شکل مستقیم از فورتی‌نت(Fortinet) برای کاربران مهیا نیست، بنابراین بسیار اهمیت دارد. که شرکت معتبری را انتخاب کنید که بتوانید با خاطر آسوده به خریداری محصول فورتی‌نت (Fortinet) و نیز دریافت آپدیت‌های ضروری اقدام کنید تا به سرعت به فایل‌های درست دسترسی پیدا کنید. ضمن آنکه پنل FTP به منظور سهولت در دریافت Patchهای به‌روزرسانی، ارائه می‌گردد. زمانی که به دنبال لایسنس‌های آنلاین هستید، اهمیت این موضوع بیش از پیش مشخص می‌گردد. به منظور فعال‌سازی لایسنس، راهکارهای قدیمی در سال‌های اخیر دیگر پاسخگو نبوده است و از سمت شرکت فورتی‌نت بسیاری از تجهیزات در لیست سیاه ثبت و به عبارتی مسدود شده‌اند. و این در حالی است که امکان رفع این مسدودی (unblock) فراهم نیست. بنابراین  بهره‌گرفتن از مشاوره و تخصص شرکت‌های معتبر، بسیار ضروری به نظر می‌رسد، شرکت‌های معتبری که نمایندگی فروش محصولات فورتی‌نت ( Fortinet ) و به طور خاص فورتی‌گیت ( Fortigate ) را دارند و می‌توانند به منظور دورزدن تحریم‌ها به لحاظ فنی، راهکارهای عملی ارائه دهند.

لایسنس فورتی گیت

آنچه گفته شد به این معناست که زمانی که می‌خواهید تأمین‌کننده محصول موردنیاز خود را انتخاب کنید، در نظر داشته باشید که قیمت پایین‌تر، نباید به عنوان معیار اصلی شما در نظر گرفته شود. در شرایط سخت اقتصادی موجود، چنانچه تأمین‌کننده‌ای محصولات امنیتی موردنیاز شما را قبل از اینکه عملیات‌های دقیق و پرهزینه فنی را پشت سر بگذارد ، با دریافت هزینه کمتر در اختیارتان قرار دهد، اما بی‌تجربه و یا کم ‌تجربه باشد و به همه تمهیدات نیندیشد ، می‌تواند موجب بلاک‌شدن تجهیزات امنیتی شبکه شما شود ، در نتیجه نه تنها از لایسنس محروم خواهید شد و به لحاظ مالی بسیار هزینه خواهد داشت، بلکه شبکه کاربران نیز به طور جدی در معرض خطر قرار خواهد گرفت. بنابراین در مجموع لایسنس فورتی‌گیت به ‌صورت‌های زیر عرضه می‌گردد:

  • لایسنس فورتی گیت به صورت بسته شرکتی

این بسته به این شکل می‌تواند در مقابل تهدیدات جدید و پیشرفته  محافظت خیلی خوبی را فراهم کند که از طریق آن تمامی سرویس‌های امنیتی فورتی‌گارد (FortiGuard) تحت عنوان لایسنس فورتی‌‌گیت (FortiGate) در اختیار قرار می‌گیرد که در آن میان می‌توان به کنترل برنامه فایروال‌های نسل بعدی (NGFW) و IPS، Web Filtering، antispam، Mobile Security، antivirus و سرویس‌های امنیتی FortiCare با قابلیت انتخاب پشتیبانی به صورت 5*8 یا 7*24 اشاره کرد.

  • لایسنس فورتی گیت به صورت بسته UTM

این بسته لایسنس فورتی‌‌گیت (FortiGate) است که مواردی مانند کنترل برنامه فایروال‌های نسل بعدی (NGFW) و IPS، Web Filtering، antispam، antivirus و سرویس‌های امنیتی اصلی با قابلیت انتخاب پشتیبانی به صورت 5*8 یا 7*24 را دربرمی‌گیرد. مجدد تأکید می‌کنیم که چنانچه قصد خرید و ثبت سفارش این تجهیزات امنیتی را دارید، حتماً سراغ  شرکت‌هایی بروید که در عین حال که از امکان سفارش‌گذاری و خرید مستقیم لایسنس برخوردارند، به لحاظ فنی و تخصصی نیز از کارشناسان مجرب بهره می‌برند و می‌توانند به صورت اصولی این تجهیزات را فعال کنند. ساپراصنعت این افتخار را دارد که به عنوان یکی از معتبرترین شرکت‌ها، محصولات فورتی‌نت (Fortinet) موردنیاز شما کاربران عزیز را همراه با لایسنس برایتان فراهم سازد. برای دریافت راهنمایی بیش‌تر و کسب اطلاعات با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید تا به شما در ساخت شبکه ای مطمئن، قوی و ایمن کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *