شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

تأمین و راهبری تجهیزات امنیتی F5- Fortinet و تجهیزات ذخیره سازی HPE

021-76871880
سبد خرید ( 0 مورد)

زنگ هشدار در مقابل حملات بدافزار Dovecat به صدا درآمد!

هشدار حمله بدافزار داوکت به تجهیزات ذخیره‌ساز QNAP

زنگ هشدار در مقابل حملات بدافزار Dovecat به صدا درآمد!

کارشناسان شرکت کیونپ (QNAP) در مقابل حملاتی که بدافزار ( Dovecat ) به تازگی نسبت به تجهیزات ذخیره‌ساز تحت شبکه (NAS) شروع کرده است، هشدار داده‌اند. عملکرد این بدافزار، آلوده ساختن تجهیزات برای استخراج ارز بیت‌کوین است.

بدافزار داوکت پس از انجام حمله و آلوده‌سازی سیستم‌های کاربران، تمام سیستم را به منظور استخراج ارز به کار می‌برد و در نتیجه امکان کار با تجهیزات خودکار برای کاربران بسیار سخت می‌شود.کارشناسان کیونپ اعتقاد دارند داوکت هیچ‌گونه آسیب‌پذیری در تجهیزات ذخیره‌ساز این شرکت را مورد استفاده قرار نمی‌دهد، اما از طریق اینترنت به تجهیزاتی که فاقد امنیت هستند و دارای رمزهای عبور بسیار ضعیف و قابل دسترس هستند، حمله می‌کند.

هشدار حمله بدافزار داوکت به تجهیزات ذخیره‌ساز QNAP

توصیه کیونپ (QNAP) به کاربران تجهیزات خود، اول از همه، به‌روزرسانی به موقع QTS و Malware Remover است، استفاده از پسوردهای قوی و منحصر‌به فرد و نیز به کارگیری فایروال و در نهایت غیرفعال‌سازی پروتکل SSH‌و Telnet، برنامه‌های دیگر و خدمات غیرضروری را در صورتی که مورد استفاده قرار نمی‌دهند، از دیگر توصیه‌هایی است که کیونپ به کاربران خود ارائه داده است.در تحقیقاتی که کارشناسان «Canonical» انجام داده‌اند به این نتیجه رسیدند که بدافزار داوکت قادر به آلوده‌سازی هر سیستم لینوکسی است و می‌تواند تجهیزات NAS کیونپ را مورد هجوم قرار دهد و امکان آلوده‌سازی NAS Synology را دارد.

افزون بر بدافزار داوکت، بدافزارهای دیگری مانند ایچ‌لاکر و کیواسنچ نیز می‌توانند به تجهیزات ذخیره‌ساز کیونپ حمله کنند.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
در صورتی که نیاز به مشاوره دارید از طریق زیر اقدام نمایید. همکاران ما در کمترین زمان با شما تماس حاصل می‌کنند.

مطالب مرتبط

آموزش شبکه کردن دو لپ تاپ
مقالات
amir vakili

آموزش شبکه کردن دو لپ تاپ

  شبکه کردن دو لپ تاپ !!!!!! یکی از راه‌های انتقال فایل بین لپ‌تاپ و کامپیوترها، شبکه کردن آن‌هاست. ایجاد شبکه بین دو لپ‌تاپ می‌تواند

ادامه مطلب »
uncategory
amir vakili

ماژول ARM (Advanced Routing Manager)

این ماژول امکان پیکربندی برخی از مهم ­ترین و پرکاربردترین Routing Protocolها شامل RIP, IS-IS, BGP, OSPF را فراهم می­ نماید. امکان استفاده از این

ادامه مطلب »