شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

تأمین و راهبری تجهیزات امنیتی F5- Fortinet و تجهیزات ذخیره سازی HPE

021-76871880
سبد خرید ( 0 مورد)

شناسایی بدافزار مخصوص تراشه‌های تولید اپل

این باور که دستگاه‌های اپل در مقابل بدافزارها، امنیت کامل دارند، باوری اشتباه است و هکرهای حرفه‌ای به دنبال ایده سرقت و نیز به کارگیری بدافزار برای سیستم های مک هستند که حتی به پوشاندن رد پای خود نیازی نداشته باشند.

silver-sparrow-malware

پژوهشگران امنیت سایبری شرکت‌های «Malwarebytes» و «Red Canary» طبق بررسی‌هایی که انجام دادند موفق به شناسایی بدافزار مرموز در 30 هزار کامپیوتر مک شدند که طراحی آن به منظور تحمیل یک حجم نامشخص به دستگاه صورت گرفته است. این بدافزار به مکانیسم خودویرانگر مجهز شده است که بر همین اساس می‌تواند هر ردی را پاک کند. این بدافزار با نام «Silver Sparrow» شناخته شده است.

طبق گزارش «Red Canary» بدافزار‌های شناسایی شده هم تراشه‌های اینتل و هم تراشه‌های M1 اپل را درگیر کرده‌اند. بدافزار «گنجشک نقره‌ای» پس از خروج از کامپیوتر موفق به پاک کردن رد پای خود نشد و به همین دلیل شناسایی گردید. و خوشبختانه  نتوانست به تجهیزات آسیبی وارد کند.

کارشناسان پیش از این نسبت به این‌که هکرها به راحتی قادر خواهند بود که از طریق شکاف‌ها از بدافزارها استفاده کنند به اپل هشدار داده بودندتا تراشه‌های اینتل را جایگزین نمونه‌های تولیدی خود در دستگاه‌ها نماید.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
در صورتی که نیاز به مشاوره دارید از طریق زیر اقدام نمایید. همکاران ما در کمترین زمان با شما تماس حاصل می‌کنند.

مطالب مرتبط

uncategory
amir vakili

ماژول FPS (Fraud Protection Service)

ماژول FPS (Fraud Protection Service)   این ماژول در کنار ماژول ASM و یا AWAF، امکان پیادهسازی مفهوم رمزنگاری مقدار پارامترهای مختلف (Parameters) بصورت بلادرنگ

ادامه مطلب »
پارت‌نامبر سرور اچ‌پی (HP Server)
مقالات
amir vakili

پارت نامبر هارد سرور

  پارت‌نامبر سرور اچ‌پی (HP Server)     پارت نامبر هاردسرور DL380G7 HP در جدول زیر می‌توانید با برخی از پارت‌نامبر هاردهای سرور DL380G7  HPآشنا

ادامه مطلب »