شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

تأمین و راهبری تجهیزات امنیتی F5- Fortinet و تجهیزات ذخیره سازی HPE

021-76871880
سبد خرید ( 0 مورد)

کنترل بدافزار بات‌نت Emotet، خطرناک‌ترین بدافزار دنیا در یک عملیات بین‌المللی

به گزارش آژانس اتحادیه اروپا (یوروپل ) و سازمان قضایی اتحادیه اروپا (یوروجاست)، امکان دسترسی بدافزار بات‌نت Emotet از طریق ضمیمه‌های آلوده ایمیل، به کامپیوترهای قربانیان فراهم می‌شود و با فروش آن به مجرمین، بدافزارهای بیش‌تری روی آن نصب می‌شود.

در یک همکاری بین‌المللی بین نیروهای پلیس انگلستان، اتحادیه اروپا، آمریکا و کانادا، در فعالیت بات‌نت Emotet اختلال ایجاد شد و به‌این ترتیب از پیشروی آن جلوگیری به عمل آمد.

طبق اعلام یوروپل،  Emotet در دهه اخیر یکی از شاخص‌ترین بدافزارهای و یکی از نفوذکنندگان اصلی به سیستم‌های کامپیوتر است. بات‌نت Emotet از ابتدا به‌صورت یک تروجان (بدافزار اسب تروآ) بانکی وارد عمل شد که طراحی آن به منظور جاسوسی از کامپیوتر قربانیان و سرقت جزئیات لاگین آن انجام شده بود. یک فایل word که به ظاهر مهم است ازسوی قربانیان دریافت می‌شود که وقتی آن را باز می‌کنند درخواستی مبنی بر فعال‌سازی ماکروی خود برایشان ارسال می‌گردد. در این مرحله کامپیوتر به مهاجمان خو‌ش‌آمد می‌گوید!

کارشناسان، Emotet را با اختلاف بسیار زیاد در مقایسه با رقبا، موفق‌ترین بدافزار سال 2020 معرفی کردند. این بدافزار به عنوان کابوس برای سازمان‌ها، شرکت‌ها، کاربران و … در سال 2020 عمل کرد.

یکی از مطرح‌ترین حملات بات‌نت بدافزار، حمله به یکی از پیمانکاران سازمان ملی سلامت، وزارت دفاع و وزارت امنیت داخلی امریکا با نام «میراکل سیستمز»  بوده است.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
در صورتی که نیاز به مشاوره دارید از طریق زیر اقدام نمایید. همکاران ما در کمترین زمان با شما تماس حاصل می‌کنند.

مطالب مرتبط

آموزش شبکه کردن دو لپ تاپ
مقالات
amir vakili

آموزش شبکه کردن دو لپ تاپ

  شبکه کردن دو لپ تاپ !!!!!! یکی از راه‌های انتقال فایل بین لپ‌تاپ و کامپیوترها، شبکه کردن آن‌هاست. ایجاد شبکه بین دو لپ‌تاپ می‌تواند

ادامه مطلب »
uncategory
amir vakili

ماژول ARM (Advanced Routing Manager)

این ماژول امکان پیکربندی برخی از مهم ­ترین و پرکاربردترین Routing Protocolها شامل RIP, IS-IS, BGP, OSPF را فراهم می­ نماید. امکان استفاده از این

ادامه مطلب »