سفارشات خود را برای  بالا 100 هزار تومان را با پیک رایگان تجربه کنید

انقلاب فناوری در تجارت به سرعت ادامه دارد. طیف عظیمی از فناوری ها به یکپارچه در نحوه فعالیت مشاغل تبدیل شده اند و این وابستگی به فناوری دائماً در حال افزایش است. آن دسته از شرکت هایی که نتوانند با سرعت شتابان تغییر فناوری – و انتظارات متغیر مشتری و مشتری خود – همگام شوند ، خطر عقب افتادن از رقبا را دارند. در سال های اخیر شاهد تولید محصولات شبکه گسترده (SD-WAN) با نرم افزار تعریف شده هستیم. یک جهش واقعی رو به جلو، مزایای SD-WAN از قبل به خوبی مشاهده و مستند سازی شده است. مقرون به صرفه تر و انعطاف پذیرتر از WAN های قدیمی (MPLS)، SD-WAN پاسخگویی برتر ، عملکرد برنامه پیشرفته ، امنیت قوی تر ودید بهتری را ارائه می دهد. همه اینها قابلیت اطمینان و ثبات بیشتر را تسهیل می کند و سازمان ها را قادر می سازد تا اقدامات ابری (cloud) و تحولات دیجیتال خود را پیش ببرند.
SD-WAN نیز بسیاری از مزایای دیگر را ارائه می دهد. با به حداقل رساندن یا حتی حذف پیامدهای اختلال در شبکه ، می تواند عملکرد سیستم های تلفنی VoIP را بسیار موثرتر کندتماس های VoIP (چه تماس های خروجی و چه ورودی به شماره تلفن های کاری شما) در نتیجه ، به طور مداوم واضح تر و پایا تر هستند.که با توجه به استفاده گسترده از فناوری VoIP در دنیای تجارت ، این می تواند تفاوت زیادی در نحوه عملکرد شرکت ها ایجاد کند.
اما با وجود همه اینها ، سازمانهای زیادی هنوز نتوانسته اند از نسل جدید فناوری SD-WAN نهایت استفاده را ببرند. در برخی موارد ، این بدان دلیل است که آنها هنوز درک محدودی از SD-WAN دارند. در برخی دیگر ، به این دلیل است که آنها از آزمایش هر چیز جدیدی احتیاط می کنند.
در نتیجه ، فناوری SD-WAN دارای طیف وسیعی از ویژگی های بسیار مفید است که هنوز نادیده گرفته می شوند یا از آنها کم استفاده می شود. در اینجا ، برخی از آنها را از نزدیک بررسی خواهیم کرد :

1. VPNهای چندگانه (Multiplexed VPNs)

به طور کلی در سازمان های منطقی بزرگ اینگونه وجود دارد که چندین زیر مجموعه و بخش وجود دارد. گاهی اوقات ، این ممکن است در نتیجه ادغام یا تملک باشد ، جایی که یک تجارت مستقل قبلاً در شرکت گسترده تری ادغام شده باشد اما به عنوان واحد متمایز خود به کار خود ادامه دهد. در موارد دیگر ، دپارتمان ها وظایف متمایزی دارند بنابراین به طور مستقل عمل می کنند
به دلایل امنیتی و محرمانه بودن (به عنوان مثال در مورد نرم افزار HR) ، ممکن است ترافیک بخشهای خاص جدا از یکدیگر حفظ شود. SD-WAN به سازمانها اجازه می دهد تا بدون اینکه مجبور شوند دستگاههای فیزیکی جداگانه ای خریداری کنند، برنامه ها را تقسیم کنند.از طریق SD-WAN ، مسیریابی و ارسال مجازی (VRF) اغلب امکان پذیر است . پیوندهای VPN همچنین می توانند از طریق یک پوشش واحد چندگانه شوند. این امر به سازمانهای پیچیده و چندوجهی اجازه می دهد تا با تعیین سیاستهای مناسب ، ترافیک را تقسیم بندی و جدا کنند.

2. تقسیم خرد (Micro segmentation)

تقسیم خرد با محدود کردن حرکت جانبی هکرها در صورت نقض ، امنیت شبکه را افزایش می دهد. در نتیجه ، طی چند سال گذشته بطور فزاینده ای توسط بنگاههای اقتصادی پیاده سازی شده است. این امکان کنترل بهتر بر ترافیک شرق به غرب را برای شرکت ها فراهم می کند و به ایمن نگه داشتن برنامه ها در فضای ابری یا در محیط های مرکز داده کمک می کند.پوشش های SD-WAN امکان ریز تقسیم بندی آسان تر را فراهم می کنند. این ویژگی بخش(سیاستهای تعریف شده مرکزی) را قادر می سازد تا اقدامات مجزایی را برای جدا کردن بخش های آسیب دیده از شبکه گسترده ای که در آنجا نقض امنیت رخ داده است ، انجام دهند.

3. شکست ابر (Cloud breakout)

یکی دیگر از ویژگی های اصلی فناوری SD-WAN ، ابر شکن است. به طور خلاصه ، این به شما امکان می دهد کاربران دفاتر شعبه را به طور مستقیم و ایمن به برنامه های میزبان ابر متصل کنید ، از بین بردن ناکارآمدی‌های ایجاد مجدد ترافیک مقصد ابر از طریق مرکز داده یک راهکار مهم است. با توجه به اهمیت روزافزون خدمات SaaS و IaaS ، دسترسی کارآمد و مطمئن به ابر برای بسیاری از مشاغل و سازمانها بسیار مهم است. SD-WAN با ساده سازی نحوه مسیریابی ترافیک شعبه ، راه اندازی سریعتر و آسان تر آن را نیز انجام می‌دهد.

4. تخصیص پهنای باند انعطاف پذیر(Flexible bandwidth allocation)

باورش سخت است ، اما اکنون نیز بسیاری از سازمان ها به پیکربندی تخصیص پهنای باند برای هر برنامه خاص ادامه می دهند. ناگفته نماند که این کار می تواند یک ایده بسیار وقت گیر باشد این گزینه منابع و انرژی را بهم پیوند می دهد که احتمالاً بهتر است در جاهای دیگر استفاده شود. SD-WAN تخصیص پهنای باند انعطاف پذیر را ارائه می دهد تا از دردسر تخصیص دستی پهنای باند برای برنامه های خاص خلاص شوید. در عوض ، SD-WAN به شما اجازه می دهد تا برنامه ها را در گروه های خاصی طبقه بندی کرده و سپس یک سطح خاص سرویس برای آنها تعیین کنید. به این ترتیب ، می توانید اطمینان حاصل کنید که تنظیمات شما برای عملکرد روان مجهزتر است و خطر وقفه و تأخیر در عملکرد برنامه هایی مانند کنفرانس صوتی را به حداقل می‌رساند.

5. چرخش کلید رمزگذاری(Encryption key rotation)

هیچ گاه امنیت داده ها بیشتر از امروز مورد توجه نبوده است. بنابراین بر عهده مشاغل و سازمانهای دیگر است که اقدامات کاقی و محکم را برای نگه داشتن داده ها و اطلاعات به طور ایمن و انجام دهند. کلیدهای رمزگذاری باید بطور منظم بچرخند (هر 90 روز فاصله استاندارد است) تا ریسک به خطرافتادن امنیت داده ها را کاهش دهد. با این حال ، چرخش استاندارد رمزگذاری مبتنی بر VPN می تواند یک فرایند پیچیده و مخل باشد ، که حتی اغلب به اختصاص زمان خرابی((downtime نیاز دارد. SD-WAN می تواند چرخش خودکار کلید را فراهم کند و به مدیران شبکه اجازه می دهد بدون نیاز به مداخله دستی یا توقف سیستم ، چرخش ها را از قبل برنامه ریزی کنند.

6. امکان Zero-touch provisioning :

خیلی اوقات ، نصب تجهیزات شبکه و راه اندازی آنها می تواند سردرد طولانی باشد. به طور سنتی ، به پیکربندی ، آزمایش و نصب دستی ، همه از ابتدا و برای هر مکان در سراسر شبکه ، نیاز دارد. برای سازمان هایی که دارای 10 ، 100 یا حتی هزاران سایت هستند ، این می تواند به ویژه منجر به کاهش منابع شود. با این حال، SD-WAN تأمین لمس صفر را ارائه می دهد (اکثر دستگاه ها این ویژگی را به عنوان یک ویژگی استاندارد خارج از جعبه ارائه می دهند) تا مجبور نشوید به سختی پیکربندی دستی هر دستگاه را در هر مکان انجام دهید. تا زمانی که اتصال اینترنتی فعال داشته باشد ، یک دستگاه SD-WAN قادر خواهد بود الگوها و تنظیمات مربوط به شبکه از پیش تعیین شده را برای پیکربندی خود بدست آورد.

7. تجزیه و تحلیل پیشرفته داده

تجزیه و تحلیل داده ها برای تعدادی از اهداف ، از جمله اطمینان از امن بودن شبکه و تعیین ظرفیت ، حیاتی است. SD-WAN تجزیه و تحلیل بهبود یافته ای ارائه می دهد و بنابراین بینش جدید و دقیق تری در مورد عملکرد کلی شبکه شما فراهم می کند. این قابلیت گستره استثنایی از داده های ترافیکی را فراهم می کند که می توانید از طریق ابزار ارزیابی انتخابی خود ، برای بررسی عملکرد شبکه با روش بسیار دقیق تر از گذشته، از آن استفاده کنید. داده های عمق دید موجود در آن ، سازمان شما را قادر می سازد منابع شبکه را به روش های کارآمدتری توزیع کنید. علاوه بر این ، امکان پاسخگویی و وضوح بیشتری در مورد عملکرد شبکه شما فراهم می کند. این می تواند به شما کمک کند تا مشتریان خود را بهتر مطلع کرده و حتی پشتیبانی بهتری از مشتری ارائه دهید.

8. زنجیره خدمات (Service chaining)

خدمات زنجیره ای از طریق SD-WAN به سازمان ها امکان می دهد ترافیک داده های خود را از طریق یک سرویس یا چندین سرویس ، از جمله دستگاه های تشخیص و پیشگیری از نفوذ یا سرویس های امنیتی مبتنی بر ابر، تغییر مسیر دهند. بدین ترتیب شرکتها را قادر می سازد شبکه های دفتر شعب خود را متراکم و پر از سرویس کنند. به هر حال ، آنها می توانند نحوه استفاده از انواع خاصی از جریان های ترافیکی را خودکار کرده و خدمات شبکه متصل را در یک زنجیره واحد جمع کنند. علاوه بر کاهش نیازهای نیروی انسانی و صرفه جویی در منابع ، سرویس دهی زنجیره ای خدمات و نگهداری و عیب یابی را نیز بسیار ساده می کند.

سبد خرید
فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من
مشاوره رایگان