02176871880

تماس با ما

ایمیل آدرس

sg@sapras.co.ir

Blog

پاور سرور نسل ۱۰ اچ پی (HPE Power Supply for G10 Servers)

معرفی و خرید انواع منبع تغذیه (Power Supply) مناسب سرورهای HPE ProLiant Servers G10

واحد منبع تغذیه (Power Supply Unit:PSU) که در کامپیوتر، سرور و ذخیره‌ساز وظیفه تأمین برق را برعهده دارد، یک قطعه سخت‌افزاری است که تبدیل ولتاژ جریان متناوب ورودی (AC) از 110-115 یا 220- 230 به جریان مستقیم (DC) با ولتاژ کم، به منظور استفاده در سیستم، توسط آن صورت می‌گیرد. تقسیم‌بندی پاور براساس میزان برق تولیدی، انجام می‌شود. عمر منبع تغذیه نسبت به سایر قطعات سخت‌افزاری سرورها، به علت وجود نوسان برق و کارکرد طولانی‌مدت آن، کمتر است. زیرا نوسان برق و کارکرد طولانی باعث بالارفتن دمای منبع تغذیه، خرابی قطعات آن و در بدترین موقعیت، خاموشی و یا ریستارت یک‌باره سرور شود. تمامی منابع تغذیه و فن‌ها، دارای گرماگیرهای درونی هستند، تا دمای داخلی این سخت‌افزارها، با هدایتگرمای تولیدشده توسط قطعات مانند ترانزیستورها و یا مقاومت‌ها به بیرون، کاهش یابد.

در میان پاورهای سرور، پایین‌ترین میزان اتلاف انرژی به پاورهای تولیدی کمپانی اچ‌‌پی تعلق دارد که به لحاظ ابعاد هم فضای کمی را اشغال می‌کنند. کارایی و خاصیت  redundancy که برای محیط‌های کاری بسیار حائز اهمیت است، از جمله مواردی است که پاورها با تمرکز برآن‌ها، از اطلاعات مراکزداده، محافظت می‌کنند.

منابع تغذیه قابل انعطاف HP این امکان نصب بدون نیاز به hot plug را فراهم‌ می‌کنند در ضمن بازدهی بالایی در کارکرد دارندو امکان انتخاب چندگانه‌ای برای برق خروجی وجود دارد و می‌توان تنظیم پاور را با توجه به تنظیمات سرور انجام داد. سرورهای HPE Flexible Slot Power Supplies به دلیل قابلیت انعطافی که از خود نشان می‌دهند موجب صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش هدررفت برق و در نتیجه صرفه‌جویی در هزینه‌های کلی در دیتاسنتر می‌شوند.

مدل تیتانیوم (Titanium) دارای بازدهی 96 درصد و مدل پلاتینوم (Platinum) در پاور Flex Slot دارای بازدهی 94درصد است. در سرورهای نسل نهم اچ‌پی، با استفاده از مدل‌های Titanium 800 واتی و Platinum Plus 1400 واتی، به کمک فناوری اتصال خط برق تعبیه‌شده در این سرورها، قابلیت پشتیبانی از سرویس‌های HPE Power Discovery، فراهم شده است. سرورهایی که از این خصوصیت برخوردارند، می‌تواند ارتباط بین اطلاعات مربوط به شناسایی و نیز موقعیت و دیتای مرتبط با برق را با مرکز توزیع هوشمند برق که در رک قرار دارد، برقرار کند و آن را با استفاده از HPE Insight Control، در دیتاسنتر به‌منظور مدیریت انرژی و اثربخشی آن، به اشتراک بگذارد.

تعدادی از پرفروش‌ترین پارت‌نامبرهای پاور سرورهای اچ پی نسل 10 را مشاهده می‌کنید . شما می‌توانید برای آگاهی از تمامی پاورهای موجود به فروشگاه ساپرا مراجعه کنید.

سبد خرید فروشگاه بستن