02176871880

تماس با ما

ایمیل آدرس

sg@sapras.co.ir

Blog

سرور HP

 
 
 
 
 
 
 

 

سرور hp ؟ چرا سرورهای HP بهترین می باشند .

 

HP Server محصولی از شرکت آمریکاست. در واقع یک سرور ، قلب شبکه کسب و کار شماست و وظیفه آن انتقال اطلاعات ، ذخیره سازی اطلاعات است . شرکت HP محصولات سازمانی خود را در سری های مختلفی روانه بازار می کند . به طور کلی سرورهای hpe ، از ترکیب سخت افزار های مختلفی مانند رم سرور ( RAM ) ، فضای ذخیره سازی ، سی پی یو سرور ( CPU ) و … تشکیل شده اند . سرور اچ پی، رایج ترین سرور در دیتا سنترها می باشد. شرکت بزرگ HPE که در زمینه تولید محصولات مرتبط با شبکه و دیتا سنترها فعالیت می کند، برای مدت طولانی از موفق ترین کمپانی ها در زمینه تولید سرور می باشد. کمپانی اچ پی، سرورهای خود را از لحاظ ظاهری در دو نوع رکمونت (Rackmount) و تاور (Tower) تولید می کند. سرورهای HPE علاوه بر کیفیت و عملکرد بسیار خوب و بالایی که دارند، به خوبی می توان آنها را مدیریت نمود. از سری سرورهای اچ پی می توان به سرورهای سری ProLiant DL و ProLiant ML اشاره کرد که ML و یا DL، نشان دهنده رکمونت و یا Tower بودن سرورها می باشد.

سرور اچ پی و لیست قیمت

فروش سرور HPE بر پایه چه اصولی میباشد؟

خرید سرور HPE بر پایه کدامین نیاز سازمانی صورت میپذیرد؟

سرور اچ پی (Server)

سرورها مهم‌ترین بخش تجهیزات شبکه را در برمی‌گیرند که وظیفه ارائه سرویس را بر عهده دارد و طراحی و تولید آن‌‌ها با تنوع بسیار در کارایی صورت می‌گیرد تا در شبکه‌های گوناگون و ابعاد متفاوت بتوان از آن‌ها استفاده کرد.

سرور HP یا با نام کامل HPE Servers محصولی از شرکت Hewlett Packard Enterprise کشور آمریکاست. سرور که در واقع قلب شبکه شماست، وظیفه انتقال اطلاعات، پردازش، ذخیره سازی و تخصیص منابع شبکه را بر عهده دارد. شرکت اچ پی HP محصولات سازمانی خود را با عنوان HPE به بازار عرضه کرده است. این سرورها طیف گسترده ای از محصولات را شامل می شوند. در این مقاله سعی ما آشنایی با سررو HP بوده است و می خواهیم ببینیم که مزایای انتخاب سرور اچی پی چیست و چرا سرور اچ پی از سوی متخصصین شبکه توصیه شده است.    
سرور اچ پی
سرور اچ پی
 

سرورها با هدف اصلی به‌اشتراک‌گذاری منابع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تولید شده‌اند و در دو دسته سرور اختصاصی (Dedicated Server) و سرور مجازی (Virtual Private Server) عرضه شده‌اند.

سرورها دربرگیرنده‌ی مجموعه‌ای از سخت‌افزارها هستند که به آن‌ها تجهیزات سرور گفته می‌شود. انواع تجهیزات سرور عبارتند از:

  • تجهیزات کولینگ : فراهم‌کردن امکان خنک‌سازی تمامی قطعات الکترونیکی سرور
  • سنسور دما: به کمک این سنسورها، دمای داخل کیس سرور تعیین می‌شود و فرمان کار با سرعت بالا به فن داده می‌شود.
  • فیلترهای تصفیه: از دیگر تجهیزات شبکه و سرور است که به‌منظور حفظ خنکی، تصفیه و یا فیلترکردن هوا همراه با فن به کار برده می‌شوند.
  • امنیت فیزیکی: سرورها به‌منظور حفظ دیتا در مراکزداده مهم به لحاظ امنیت فیزیکی در سطح بالایی قرار دارند.
 • صفحه نمایش وضعیت: یکی از تجهیزات شبکه و سرور نمایشگر وضعیت است که به شکل لامپ‌های LED هستند.
 • پورت‌ها : از پورت‌ها به منظور راه‌اندازی سرور و دیگر تجهیزات سرور استفاده می‌شود.

در ادامه به معرفی سرورهای HP می‌پردازیم و با بررسی دقیق آن‌ها دلایل محبوبیت سرورهای HP در مقایسه با سرورهای تولیدی کمپانی‌های دیگر، مشخص خواهد شد.

 
سرور چی پی hp server
سرور چی پی hp server
سرور اچ پی به دلیل برخورداری از قابلیت‌های خاص،کارایی بالا، قیمت مناسب ، دسترسی آسان به قطعات یدکی سرور ،موفق به فروش تعداد بالاتری سرور نسبت به سایر رقبای خود شده است. لازم به ذکر است کلیه سرورهای اچ پی نسبت به کلیه برندهای هم‌رده خویش دارای: کارایی و سرعت بالا، انعطاف‌پذیری مناسبتر، مدیریت‌پذیری و قابلیت بروز رسانی و بهره‌مندی از سخت‌افزار قدرتمند و قابل دسترس ، تأمین امنیت در سیستم عامل میباشد و با توجه به خصوصیات فوق ‌درایران بسیار موردتوجه مدیران شبکه قرار گرفته است و به نوعی بازارفروش سرور را در اختیار خویش دارد.

فروش سرور اچ پی تهران لیست قیمت سرور HP علاوه بر مواردی که بیان شد ویژگی دیگر سرورهای HP کاهش پیچیدگی‌ها و هزینه‌های سرویس و نگهداری میباشد . این امر با توجه به سیاستهای مناسب اخذ شده توسط شرکت HPE میباشد و به دلیل ارائه کارایی مناسب و به دنبال آن خرید سخت‌افزارهای کمتر و درنتیجه کاهش هزینه صورت میپذیرد.

فروش سرور اچ پیفروش سرور اچ پیفروش سرور اچ پی

علاوه بر موارد فوق که موجب سهولت در مدیریت سرورها و کاهش نیروی انسانی می‌گردد. با قابلیت ایجاد مجازی‌سازی در مقیاس بالا، نیاز به خرید سخت‌افزار کمتری وجود دارد، ضمن آنکه لایسنس‌های موردنیاز با هزینه کمتر و قابل رقابت با رقبا در دسترس خواهد بود. در نتیجه سرورهای HP در مجموع با صرف انرژی کمتر، امنیت بالایی را فراهم می‌کنند. ساپرا صنعت امور زیر را انجام می دهد :

بررسی سرورهای پرولیانت HP

 

سرور اچ پی سرور hp

سرورهای HPE Proliant از سه منظر پردازنده، نسل و خانواده می‌توانند مورد بررسی قرار بگیرند: لیست قیمت سرور HP نسل: براساس پیشرفت تکنولوژی و ارتقا کارایی و عملکرد نسل‌های هشتم، نهم و دهم شرکت HPE بیش از سایر نسل‌ها موردتوجه قرار گرفته است. به خصوص در سال‌های اخیر سرورهای HPE Proliant Generation10 که جدیدا توسط کمپانی HPE به بازار عرضه شده‌اند که به دلیل برخورداری از امنیت و چابکی بالا و نیز اقتصادی بودن مورد استقبال بیشتری قرار گرفتند. نسل دهم سرورهای HPE از تکنولوژی ISC و نیز پردازنده‌های نسل جدید اینتل زئون (Intel Xeon )بهره می‌گیرد . سرورهای پرولیانت HP از منظر پردازنده در سه دسته جای می‌گیرند:

سرور hp و دسته بندی های آن

 1. سری‌های 100، 200، 300 و 400 مجهز به یک یا دو پردازنده لیست قیمت سرور HP
 2. سری‌های 500 و 600 مجهز به 4 پردازنده
 3. سری‌های 700 و 900 مجهز به 8 پردازنده
سرور hp

خرید سرور اچ پیفروش سرور اچ پیSell ​​HP Serverفروش سرور اچ پیSell ​​HP Serverفروش سرور اچ پی لازم به ذکر است که سری 900 سرورهای پرولیانت HP افزون بر 8 پردازنده، قابلیت پشتیبانی از حداکثر 80 هسته (Core) و حافظه رم حداکثر 4 ترابایت را نیز دارد . هم چنین لازم به دکر است که در سرورهای HP ، پردازنده به کار برده شده در مدل‌هایی که انتهای پارت نامبر عدد”0″ نوشته شده است دارای پردازنده intel و در مدل هایی که انتهای پارت نامبر عدد “5” باشد دارای پردازنده AMD است. سرورهای HP Proliant (پرولیانت اچ‌پی) از نظر لیست قیمت سرور HP g10 در سطوح مختلف در تقسیم‌بندی 7 دسته ای زیر مشخص است:

 1. Any connect Server
 2. Micro Server
 3. ML Server
 4. DL Server
 5. BL Server
 6. SL Server
 7. Moonshot Server

برای اگاهی بیشتر در خصوص سرور مورد نیاز سازمان متبوع خویش و دارا بودن لیست قیمت سرور HP ابتدا می بایستی مشخص شود که کسب و کار ما در چه سطحی قرار می‌گیرد: فروش انواع سرور HP

لیست قیمت فروش سرور HP در سطوح مختلف

 • سطح SOHO (کاربران خانگی و کسب و کارهای بسیار کوچک) : میکرو سرور
 • سطح SMB (کسب و کارهای متوسط و رو به توسعه ) : سرورهای ML و DL
 • Enterprise (کسب و کارهای بزرگ و توسعه یافته ): سرورهای ML و DL

و درصورتی که سازمان بزرگ‌تری داشته باشیم لازم است از سرورهای رده 580 یا بالاتر‌استفاده نماییم.

قیمت سرور اچ پی (HPE Servers)

  برای این که از قیمت سرور hp اطلاع کسب کنید لازم است ابتدا لیستی از نیازهای کسب و کاری خود در شبکه سازمانی تهیه کنید و با توجه به نیاز خود و حجم کاری و میزان محاسبات و هم چنین در نظر گرفتن رشد و ارتقای کسب و کارتان، نسبت به خرید سرور hp اقدام نمایید. اگر در نیازسنجی خود دچار اشتباه شوید، سرور HP که تهیه کردید نمی تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد و به این ترتیب هزینه ای که بابت خرید سرور HP پرداخت کردید، متآسفانه به هدر می‌رود. بنابراین باز هم تاکید می‌کنیم که در خرید سرور HP به نیازهای کسب و کار خود از جمله نوع کاربری موردنظرتان توجه داشته باشید به عنوان مثال این که سرور قرار است، محاسبات مالی زیادی را پردازش نماید یا کاربری گرافیک و رندرینگ دارد؟ سرور در نقش هاست عمل می‌کند یا یک ایمیل سرور است؟ بعد از اینکه نیازسنجی صورت گرفت، براساس شاسی سرور و نیز قطعاتی که پیکربندی سرور با آن صورت می‌گیرد می‌توان قیمت سرور hp را مشخص نمود. در تعیین قیمت نهایی سرور HP سه عامل بسیار مؤثر مطرح است که عبارتند از پیکربندی، مدل و نسل سرور اچ پی به طوری که نسل‌های قدیمی‌تری قیمت پایین‌تری دارند. اما این موضوع معنایش این نیست که هر چه‌قدر مدل سرور به روزتر باشد پس مناسب‌تر است . همواره در نظر داشته باشید که ایده‌‌آل‌ترین و استاندردترین سرور HP برای هر کسب و کاری، سروری است که دقیقا مطابق با نیازهای آن با مناسب ترین هزینه، پیکربندی شده باشد. 

جهت مشاهده تمامی محصولات سرور به فروشگاه ساپرا مراجعه نمایید

  خرید سرور اچ پی-خرید سرور hp  

فروش سرور اچ پی یا HPE Proliant

باتوجه به اینکه در ایران سرورهای ML و DL بیش از سایر سرورهای HP Proliant مورداستفاده قرار می‌گیرند، در تقسیم‌بندی محصولات سرورهای HP به‌طور کلی این دو نوع سرور در دو دسته Essential و Performance ارائه شده‌اند.منظور از e در نامگذاری سرورهای HP همان رده Essential و منظور از p در این نامگذاری ، performance‌ است. دسته Essential‌ به نوبه خود به دو دسته Right Sized و Small Scale تقسیم می‌شوند که در واقع سرورهای پرولیانت سری 10 و سری 100 است: سرورهای ML10، ML30، DL20, DL60 و DL80 و سرورهای سری 100 که شامل سرورهای ML110، ML150 و DL120،DL160 و DL180 است. در بعضی از این مدل‌ها مانند ML150 شاهد توقف تولید نسل نهم آن هستیم.

 

تجهیزات سرور hp به چه شکل است؟

سرورهای Performance نیز به دو دسته versatile performance و scale up تقسیم می شوند و لیست قیمت سرور HP مذکور متفاوت است سرورهای سری 300 مانند DL360، DL380، DL325، DL385 در رده سرورهای versatile performance قرار می‌گیرند. سرورهای Scale up سرورهای سری 500 هستند مانند : سرورهای 560، 580 نسل نهم و دهم .

تجهیزات سرور اچ پی – بررسی سرورهای DL، ML‌و BL

سرورهای (ML (Modular Lineاز رده سرورهای Tower محسوب می‌شوند که به صورت ایستاده مورداستفاده قرار می‌گیرند. که در سه گروه 100، 300 و 500 تولید و روانه بازار شده‌اند. که در حال حاضر سری 500 آن تولید نمی‌گردد.

  خرید سرور اچ پی-خرید سرور hp سرورهای سری ایستاده اچ‌پی (HPE Proliant ML Series Servers) سرورهای ایستاده پرقدرت ML اچ‌پی برای کسب‌وکارهای کوچک، متوسط و بزرگ می‌تواند یک زیرساخت کامل را ارائه دهد. سرورهای ML‌قابلیت ارتقا دارند و در نتیجه برای توسعه کسب و کار خود در زمان رشد نیازهای کاری، مشکلی نخواهید داشت. سرورهای ML اچ‌پی (HPE Prolaint ML Servers) برای کسب‌و‌کارهایی با ویژگی‌های زیر مورد استفاده قرار می‌گیرند:
 • قصد تعویض PC با سرور دارند.
 • می‌خواهند شبکه راه‌اندازی کنند و امکان دسترسی اشتراکی به فایل‌ها را فراهم کنند.
 • قصد راه‌اندازی شبکه با کمترین هزینه ممکن را دارند.
 • تمایلی به استفاده از رک ندارند و می‌خواهند استفاده از سرور به سهولت صورت بگیرد.
 • دارای شعب و دفاتر در مکان‌های گوناگون هستند.
 • کسب و کارهایی که در حال رشد و توسعه هستند.
پرفروش‌ترین سرورهای سری ML اچ‌پی (HPE Proliant ML Servers) عبارتند از :
 • ML30G9
 • ML110G9
 • ML110G10
 • ML310
 • ML350G9
 • ML350G10
سرورهای سری تیغه‌ای اچ‌پی (HPE Proliant BL Series Servers) سرورهای تیغه‌ای اچ‌پی از قدرت و کارایی شگفت‌انگیزی برخوردار است و به میزان 90درصد از down time‌ کاسته می‌شود. از دیگر ویژگی‌های استثنایی این سرورها می‌توان به سادگی کابل‌بندی، ارتقاپذیری و انعطاف‌پذیری بالا، مصرف برق پایین، هزینه خنک‌سازی و صرفه‌جویی در فضای اشغالی اشاره کرد. سرورهای BL اچ‌پی (HPE Prolaint BL Servers) برای کسب‌و‌کارهایی که از حجم‌های سازمانی مانند مجازی‌سازی و محاسبات مبتنی برابر و نرم‌افزار محور مناسب هستند. استفاده از این سرور در سازمان‌های توسعه‌یافته و مراکزداده، مزیت ساده‌ و خودکارسازی استقرار، مدیریت و عملیات را فراهم می‌سازد و در ضمن صرفه‌جویی در فضای فیزیکی و هزینه را با برخورداری از چگالی بالا ارائه می‌دهد. برای استقرار سرورهای تیغه‌ای به یک سری ملزومات نیاز داریم که مجموعه آ‌ن‌ها در کنار هم سیستم‌های بلید (Blade System) نامیده می‌شوند. Blade Enclosure موارد زیر را در برمی‌گیرد:
 • نگهداری چند سرور تیغه‌ای و تأمین پاور
 • خنک‌سازی (Cooling)
 • شبکه‌بندی
 • انواع InterConect
 • کنسول مدیریت و ذخیره‌ساز

سرورهای (BL (Blades Line از رده سرورهای تیغه‌ای محسوب می‌شوند که برای سازمان‌هایی که دارای محدودیت فضا هستند بسیار مناسب است زیرا این سرورها در داخل دستگاه BLADE به صورت مجموعه ای قرار می‌گیرند .و از نسل 7 به بعد تعداد 16 عدد تیغه درون تجهیز BLADE قرار میگیرد لازم به توضیح است که تیغه ها در محفظه‌های مخصوصی با مدل C7000 و C3000 قرار می‌گیرد و سپس در رک نصب می‌شود. به این‌ترتیب تعداد سرورهای BL قابل نصب در یک رک، ۲ برابر تعداد سرورهای DL قابل نصب در همان رک است.

    فروش سرور اچ پی-فروش سرور hp سرورهای سری رکمونت اچ‌پی ( HPE Proliant DL Series Servers)

فروش سرور اچ پیفروش سرور اچ پیفروش سرور اچ پی سرورهای (DL (Density Line از رده سرورهای Rackmount محسوب می‌شوند یعنی قابل نصب در رک هستند. که در سه گروه 100، 300 و 500 تولید و روانه بازار شده‌اند. Sell ​​HP Serverفروش سرور اچ پیSell ​​HP Serverفروش سرور اچ پی سرور رکمونت سروری است که به کمک یک ریل کیت می تواند در رک نصب شود. طراحی خاص این سرورها باعث شده است که قابلیت پشتیبانی از دو یا چهار CPU و نیز تعدادی اسلات رمهای مختلفی را دارا باشند در نتیجه از توان پردازش بالا به منظور استفاده در شبکه و نیز مجازی‌سازی مراکز داده بهره‌مند هستند. با توجه به مدل‌های مختلف سرورهای رکمونت می‌توانند 1 ،2 و یا 4 یونیت از رک را به خود اختصاص دهند. لیست قیمت سرور HPلیست قیمت سرور HPلیست قیمت سرور HP سرورهای DL HP Proliantدر واقع پرکاربردترین و پرفروش‌ترین سرور رکمونت محسوب می‌گردند. طراحی ماژولار و نیز قابلیت ارتقای بالا، از شاخص‌ترین ویژگی‌های این نوع سرور محسوب می‌شود. در میان سرورهای DL، سری 300 و 500 آن بیش از سایرین مورد استقبال قرار گرفته است. پشتیبانی از کارت شبکه، کارت‌های فیبر نوری،کارت فیبر نوری و شبکه بصورت مرکب(Converged Network Adapters) به‌منظور استفاده در مجازی‌سازی، پردازنده و نیز به‌کارگیری انواع سرویس‌ها در شبکه از خصوصیات سرورهای DL380 و DL360 است ، هم‌چنین در سرورهای DL580 و DL560 نیز شاهد توان پردازش بسیار بالا هستیم که این سرورها را برای دیتاسنترها و نیز رایانش ابری یا کلودها (Cloud) مناسب می‌سازد. فروش سرور اچ پیفروش سرور اچ پیفروش سرور اچ پی از ویژگی‌های سرورهای DL سری 100 می‌توان به سادگی و کم‌هزینه بودن آن اشاره کرد. بهره‌مندی این سرورها از دو پردازنده آن‌ را برای کسب‌و کارهای کوچک که از معماری یک لایه برخوردارند، مناسب می‌سازد که شامل مدل‌های DL160، DL120، DL165 و DL180 است. از جمله کاربردهای این سری از سرورهای DL می‌توان به Networking, File and Print Shared internet access اشاره کرد. لیست قیمت سرور HPلیست قیمت سرور HPلیست قیمت سرور HP سرور DL سری 300 با تنوع در مدل و بهره‌مندی از دو پردازنده، برای مراکز داده و محیط‌های کاری بزرگ به منظور Front-End Network Application HP ، Email Database و … استفاده می‌شود. مدل‌های DL320، DL360، DL370، DL385 و DL380 از آن به بازار عرضه شده است. لیست قیمت سرور HP Sell ​​HP Serverفروش سرور اچ پیSell ​​HP Serverفروش سرور اچ پی سری 500 سرورهای DL قابلیت توسعه دارند و چهارپردازنده نیز پشتیبانی می‌کنند. به همین دلیل برای اپلیکیشن‌های مهم محاسباتی و نیز انجام پردازش‌های سنگین کاربرد دارد . مانند سیستم‌های CRM Large Database.ERP و … . سری 500 سرور DL دارای مدل‌های DL580 و DL585‌است. لیست قیمت سرور HP تجهیزات سرورتجهیزات سرورتجهیزات سرور سرورهای سری DL (DL Servers) برای سازمان‌هایی با امکانات و نیازمندی‌های زیر مناسب است: لیست قیمت سرور HPلیست قیمت سرور HPلیست قیمت سرور HP

 • دارای رک
 • نیاز مبرم به ارسال ایمیل، شبکه‌بندی، مجازی‌سازی و نیز سیستم ارسال پیام
 • نیاز به تنوع در سرور لیست قیمت سرور HP
 • دیتاسنتر، هدف اصلی سازمان
 • نیاز به محاسبات با کارایی بالا (HPC: High Performance Computing) لیست قیمت سرور HP
 • نیاز به پردازنده با تعداد هسته بیش‌تر، افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی داخلی و حافظه هوشمند
 • نیاز به پاسخگویی امن با کیفیت بالا با لیست قیمت سرور HP مناسب
  پرفروش‌ترین سرور DL اچ‌پی، سرور HPE Proliant DL380است که با برخورداری از تعداد بالای هسته‌های پردازنده، ظرفیت زیاد رم‌هایی با سرعت بالا، ظرفیت شگفت‌انگیز ذخیره‌سازی و تعداد بالای اسلات‌های PCIe برای انواع حجم‌های کاری ایده‌ال است و می‌تواند کارایی و سرعت بالا را ارائه دهد. به‌طور کلی سرورهای پرکاربرد سری رکمونت اچ‌پی عبارتند از :
 • DL360G9
 • DL360G10
 • DL380G9
 • DL380G10
 • DL560G10
 • DL580G10
در ادامه لیست سرورهای بسیار محبوب اچ پی باید از نسل جدید سرورهای بسیار قدرتمندی که کمپانی HPE در جدیدترین معرفی خود به بازار عرضه کرده است نام ببریم که آن هم سرورهای پرولیانت سری 300 نسل G10 Plus  است. همان‌طور که می‌دانید در میان تمام سرورهای HP، سرور DL380 G10 جایگاه پر فروش‌ترین سرور سری پرولیانت HP در جهان را به خود اختصاص داده است. اما اکنون زمان آن فرا رسیده است که از نسل جدید این سرور یعنی HPE ProLiant DL380 G10 Plus رونمایی کنیم و به شما توصیه کنیم که چنانچه نیاز دارید سرور شبکه سازمانی خود را ارتقا دهید و یا با افزایش داده و اطلاعات در شبکه با افزایش میزان محاسبات و پردازش مواجه شدید، می‌توانید با خیال راحت به سراغ سرور جدید اچ پی یعنی DL380 G10 Plus بروید و اطمینان داشته باشید که این سرور با برخورداری از ویژگی های منحصر به فرد خود می تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد. برای اطلاع از انواع پیکربندی‌های این سرور و نیز لیست قیمت‌ها می‌توانید به صفحه فروش سرور DL380 G10 Plus مراجعه کنید. (لینک به صفحه زیر شود )  

بررسی سرورهای رکمونت نسل نه لیست قیمت سرور HP HP (HP G9 Rackmount Servers) Sell ​​HP Serverفروش سرور اچ پیSell ​​HP Serverفروش سرور اچ پی افزایش سه برابری ظرفیت محاسبات با بهره‌گیری از PCIe و حافظه‌های DDR4 ، ارائه سرویس‌های فناوری اطلاعات با شتاب بیش‌تر و نیز فراهم آوردن زیرساخت‌ها با سرعت 66 برابر بیش‌تر به دلیل بهره‌مندی از ابزار مدیریتی HP OneView و در نهایت بهبود بخشیدن به عملکرد در اپلیکیشن‌های تجاری مهم حداکثر تا ۴ برابر، از خصوصیات مهم سرورهای نسل نه محسوب می‌شود.لیست قیمت سرور HP بررسی سرورهای رکمونت نسل ده HP (HP G10 Rackmount Servers) تجهیزات سرورتجهیزات سرورتجهیزات سرور نسل ده سرورهای HP آخرین نسل سرور ارائه شده توسط کمپانی HPE است. این سرورها در لیست قیمت سرور HP ایران با گارانتی معتبر HP عرضه می‌شود بنابراین بسیار مورد توجه شرکت‌های متوسط و بزرگ قرار گرفته است. بهره‌گیری از پردازنده اینتل زئون در نسل ده سرورهای HP، بهبود عملکرد پردازنده تا 80٪، کارایی بیشتر در هسته‌های پردازشگر، قابلیت پشتیبانی از حافظه هوشمند DDR4 با سرعت MT/s 2666 و نیز گنجایش حافظه 3 ترابایتی، امکان استفاده از هاردهای SAS یا SATA با سرعت 12 گیگابایت بر ثانیه، پشتیبانی از محاسبات وسیع و گسترده، پشتیبانی از تکنولوژی Silicon Fingerprit و در نهایت پشتیبانی از HPE Persistent Memory را فراهم کرده است.

 

سرور اچ‌پی (HP Servers)

در میان تجهیزات سخت‌افزاری شبکه که توسط کمپانی اچ‌ پی (HP) ارائه می‌گردد، سرورهای اچ‌پی (HP Servers) بیش‌ از سایر تولیدات این کمپانی، در مراکزداده (Data Centers) و شبکه‌های سازمان‌های بزرگ مورداستفاده قرار می‌گیرند. سری‌ها و مدل‌های مختلفی از سرورهای اچ‌پی (HPE Servers) طراحی و به بازار معرفی شده‌اند و هرکدام از آن‌ها از ویژگی‌های منحصر به‌فرد و چشم‌گیری برخوردارند. افزون بر قابلیت‌های بی‌نظیر، قیمت مقرون‌به صرفه سرورهای اچ‌پی (HP Servers) در کنار تنوع فوق‌العاده آن، موجب افزایش محبوبیت سرورهای این برند شده است.  با توجه به این‌که ساپراصنعت به عنوان یکی از شرکت‌های تأمین کننده تجهیزات شبکه و سرور، سالیان متمادی است که در زمینه تأمین، نصب، نگهداری و پشتیبانی سرورهای اچ‌پی (HP Servers) به مشتریان خدمات ارائه می‌دهد، از میان سرورهای تولیدی برندهای مختلف، تنها به به بررسی سرورهای قدرتمند اچ‌پی می‌پردازیم.  

سرورهای اچ‌پی (HP servers) در سه دسته زیر عرضه شده‌اند:

 • سرورهای سری ایستاده (ML Series Servers)
 • سرورهای سری رکمونت (DL Series Servers)
 • سرورهای سری تیغه‌ای (BL Series Servers)
هرکدام از این سرورها در سازمان خاصی با توجه به تعداد کاربران و حجم دیتای آن‌ها، به کار برده می‌شوند. به طور معمول در سازمان‌هایی که حجم دیتای آن‌ها بالا باشد از سرورهای BL اچ‌پی و سرورهای DL اچ‌پی استفاده می‌شود و سرورهای ML یا سرورهای Tower در شرکت‌ها و اداراتی با ابعاد شبکه کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پیکربندی سرورهایHP

کمپانی hp یکی از سرآمدترین تولیدکنندگان سرور در تمام دنیا محسوب می‌شود و همواره با مصرف کنندگان محصولات خود در تعامل است و بر همین اساس سرورهای hp را دقیقا مطابق با نیازهای مشتریان خود در سراسر دنیا عرضه می‌کند. برای سرور hp در هر مدلی که شما بخواهید کانفیگ‌های مختلفی وجود دارد که اگر از آگاهی کافی برخوردارید می‌توانید لیستی از قطعات موردنظر خود را به کارشناسان ما اعلام کنید تا سرور hp مطابق با سلیقه و نیاز شما کانفیگ شود و در اختیارتان قرار بگیرد و چنانچه نیاز به راهنمایی داشته باشید، می‌توانید روی کمک و همراهی کارشناسان ما حساب کنید. به شما اطمینان می‌دهیم که خرید سرور HP شروع همراهی ما با شماست و کارشناسان فنی و مجرب ما در تمام مراحل نصب، پشتیبانی، نگهداری و تعمیر در کنار شما خواهند بود.

 سؤالات متداول شما در خصوص سرور اچ پی

1) یک سرور خوب از چه مشخصات سخت‌افزاری برخوردار است؟ برای خرید یک سرور مناسب کسب و کاری خود، باید به نیازهای حداقل 5 سال آینده خود واقف باشید. و سروری را انتخاب کنید که از قابلیت توسعه‌پذیری برخوردار باشد و متناسب با نوع دیتایی که در شبکه منتقل می‌شود، نرم‌افزارهای لازم، تعداد کاربران، میزان هارد و رم لازم و نیاز یا عدم نیاز به یک ذخیره‌ساز یا سرور دیگر ، قابل ارتقا باشد. و در عین حال با توجه به بودجه شما، مقرون به صرفه باشد.  
 • از نظر هزینه، خرید سرور HP را مقرون به‌صرفه می‌دانید؟
  بله، سرور HP با توجه به این‌که حتی در شرایط تحریم، از پشتیبانی قوی به لحاظ تأمین قطعات لازم در سرورهای HP، و نیز ارائه خدمات تعمیر و نگه‌داری از سوی شرکت‌های معتبر، یک انتخاب کاملاً مقرون به صرفه محسوب می‌شود و با راه‌اندازی این سرورها می‌توانید از کارایی و انعطاف‌پذیری بسیار بالای آن‌ها در شبکه سازمانی خود بهره‌مند شوید.    
 • اثرگذارترین قطعات در تعیین قیمت یک سرور HP کدام است؟
  پردازنده و رم سرور بالاترین در قیمت یک سرور بسیار تعیین کننده هستند. مورد بعدی هاردهای SSD است . این‌که میان این سه قطعه کدام اثرگذارتر باشد بستگی به مدل انتخابی شما دارد.   4) آیا بهتر است که سرور قدیمی خودمان را از نو پیکربندی کنیم یا یک سرور جدید تهیه کنیم؟   برای این‌که به این سؤال پاسخ درست داده شود لازم است نیاز خود را در نظر داشته باشید. یک سرور می‌بایست پاسخ‌گوی نیازهای کاربران شبکه از نظر سرعت، دقت و امنیت باشد. توجه داشته باشید که صرفاً خرید یک سرور که از ظرفیت بالا و سخت‌افزارهای قدرتمند برخوردار باشد نمی‌تواند پاسخ‌گوی تمام نیازهای شما باشد، بلکه پیکربندی سرور چیزی است که باید از متخصص آن کمک بگیرید تا به بالاترین عملکرد و کارایی دست‌ پیدا کنید. کارشناسان فنی ساپراصنعت پس از گذراندن دوره‌های آموزشی تخصصی و کسب تجارب بسیار می‌توانند به شما برای رسیدن به بهترین عملکرد سرور در شبکه متناسب با بودجه‌ای که در نظر گرفتید، کمک کنند. برای دریافت راهنمایی و مشاوره برای انتخاب سرور اچ‌پی مناسب نیازهای کسب و کاری شما و نیز استعلام قیمت سرور اچ‌پی می‌توانید با شماره 76871880-021 تماس بگیرید. کارشناسان مجرب و آموزش‌دیده ساپراصنعت در بخش فنی و فروش آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز ما هستند. مشخصات هارد سرور اچ پی را بخوانید….

65 دیدگاه در

  سلام
  وقتتون بخیر
  خواستم بدونم قیمت بروز سرور های سری ML چند هست

   لیست قیمت ها برای شما ایمیل خواهد شد

  سلام . قیمت ها تون خیلی مناسبه

  سلام . وقتتون بخیر . یه سوال داشتم . سرور Micro Server با SL Server چه فرقی میکنه؟ و کدومش بهتره؟

   سلام وقت بخیر لطفا تماس حاصل نماید .

  سلام . یه سرور خوب برای پردازنده 4 هسته چی پیشنهاد میدید؟

   سلام لطفا تماس حاصل نماید .

  سلام وقت بخبر خاستم بکم من برای شرکت خودم کد.م سرور میتونم تهیه کنم ؟

   سلام شما در چه زمینه ای فعالیت دارید . لطفا تماس بکیرید

  سلام ببخشید میخاستم بدونم شما پشتیبانی سرور هم انجام میدهید ؟

   سلام بله جناب انجام میدهیم لطفا باشرکت تماس حاصل نمایید .

  سلام ببخشید من تهران میخاستم بدونم ببینم شما برای شهرستان هم خدمات دارید ؟؟؟؟

   سلام بله لطفا باشرکت تماس حاصل نمایید

  سلام ببخشید من برای یک شرکت حسابداری سرور میخاستم لطف کنید به ایمیل بنده لیست قیمت ارسال نماید .

   ارسال شد باتشکر

  سلام. وقتتون بخیر . یه سرور پر کاربرد میخواستم

   سلام لطفا برای استعلام دقیق باشرکت تماس حاصل نماید .

  سلام
  ممنون از مقاله خوبتون

   خواهش میکنم موفق باشید

  سلام وقت بخیر جناب شما فقط برنده HPE کار میکنید یا چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   سلام وقت بخیر بله فقط hpe

  سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون
  بشه

   سلام سپاسگزارم .

  سلام
  آقا سرور های شما کانفیگشم خودتون انجام میدید؟؟
  برای ماینینگ هم مناسبه؟؟

   باسلام خسته نباشید بله ما کانفیگ هم انجام میدهیم و برای ماینینگ هم مناسبه

  سلام ببخشید شما قطعات سرور هم تکی فروش دارید با تشکر از سایت خوبتون

   سلام بله شرکت قطعات را به صورت تک هم فروش دارند .

  سلام باتشکر ا سایت خوبتون شما سرور برای فروش هاست هم دارید ممنون میشم قیمت بزارید باتشکر

   سلام ممنون از نظر خوبتون بله سرور مخصوص فروش هاست هم داریم

  سلام ییخشید شما سرور برای باری انلاین هم فروش دارید ؟؟؟

   سلام وقت بخیر بله سرور مجازی هم داریم

  سلام وقت بخیر
  من یک سرور ml10 gen 9 دارم اصلا استفاده نشده شما خرید دارید ؟
  09361877315
  محمدی

   سلام مهندس خیر

  سلام وقت بخیر ممنون از سایت خوبتون شما سرور استوریج هم دارید ؟؟ ممنون میشم ایمیل کنید

   سلام روز بخیر لیست ارسال ایمیل شد مهندس باتشکر

  سلام و عرض ادب-میخواستم بدونم لیست قیمت سرورهای ایستاده شما همینی هست که در سایت درج شده؟من برای اداره و برای یک نرم افزار تحت وب احتیاج به خرید یکح سرور دارم.اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

   سلام روز بخیر مهندس جهت استعلام قیمت با شرکت تماس حاصل نماید

  خرید سرور استوک از جهان بازار رو تضمین میکنید

   سلام روز بخیر ما هیچکونه تضمینی در باره شرکت های دیکه نداریم .

  سلام ، لطفا به ایمیل بنده لیست قیمت ارسال کنید
  ممنون

   سلام حتما مهندس فقط لیست در حال تغییر لطفا تماس بگیرید

  سلام ببخشید شما سرور اچ پی اورجینال دارید ؟؟؟ یا دست دوم هستش ممنون میشم پاسخ بدید

   سلام مهندس روز بخیر سرور ها نوع هستند

  با سلام و احترام
  درخواست لیست قیمت بروز سرورهای HPE را دارم.
  سپاس

   سلام مهندس چشم حتما

  با سلام ما مي خواهيم بر روي يک سيستم core 3.74 fh با رم 32 و هارد 2 ترابايت دو عدد 3 ماشين مجازي دو عددش ويندوز 2016 باشد که روي يکي نرم افزار هلو تحت شبکه بياريم بالا و با يکي ديگر نرم افزار crm تحت وب و يک عدد لينوکس براي سيستم ايزابلا و تنظيم ميکروتيک to hnd 1121 و تنظيمات امنيت چقدر هزينه اين کار ميشود و نگهداري تا يک سال چقدر هزينه دارد و اینکه سرور پیشنهادی شما ظرفیت 15 نفر تماس خروجی در منزل و یا شرکت رو داشته باشند و هر کاربر نیاز به 10 – 16 عدد رم نیاز دارد هزینه سرور و هزینه نگهداری سرور سالیانه چقدر هزینه دارن و اگر ممکن هستش پیش فاکتور رو برای ما به این شماره واتساپ بفرمایید 09900134525

   سلام مهندس روز بخیر مشکل نداره تماس بکیرید

  سلام و خسته نباشید
  لیست قیمت محبت میکنید به روز باشه
  میخوام استعلام قیمت بگیرم برای خرید

   سلام مهندس حتما

  سلام وقت همگی بخیر
  دوستان یه سایت پیدا کردم آموزش سرور hp رو به صورت رایگان در اختیارتون قرار میده. حتما برین یه سر بزنید.

  سلام ببخشید شما سرور برای استفادهبازی هم دارید میخاستم سرور بازی استفاده کنم !!!

  آیا سرور های اچ پی شما ضمانت نامه کتبی هم دارد؟

   بله

  سلام روز بخیر ببخشید شما سرور مجازی هم برای فروش دارید میشه بهم توضیح بدید برای سرور مجازی باید چه نوع سرور استفاده کنم مرسی

  سرور چیست ؟

  سلام وقت بخیر ببخشید شما سرور hp برای حسابداری داریید ما میخواستیم برای قسمت حسابداری یه سرور تهیه کنیم میشه لطفا راهنمایی کنید .

   سلام روز بخیر بله سرور مناسب حسابداری موجود داریم لطفا جهت اسعلام و پیگیری با شماره های درج شده در وب سایت تماس حاصل نماید .

  شما سرور hp دانلودی هم دارید ؟ برای وب سایت دانلود نیاز دارم

   بله لطفا با شماره درج شده شرکت تماس حاصل نماید

  سلام وقت بخیر
  ببخشید شما تعمیرات سرور HP هم انجام میدهید ، درصورت انجام با شماره 09396917549 تماس بفرمائید.

   سلام حتما تماس میگیریم

  سلام یبخشید شما سرور g8 هم دارید ؟
  مابرای وب سایت نیاز داریم ؟

   سلام لطفا با شماره شرکت تماس حاصل نمایید.

  سلام ببخشید شما مشاوره هم در ضمینه خرید سرور اچ پی دارید ؟ ما میخواستم برای شرکت سرور بخریم ممنون میشیم راهنمایی کنید این شماره تماس 55698647-021

   سلام لطفا با شماره شرکت تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه بستن