شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

تامین و نگهداری تجهیزات F5 – Fortinet – HPE

021-76871880

Storage-MSA

تاریخ انتشار : 2020/09/21

خرید استوریج MSA

 

خرید استوریج msi

خرید استوریج MSA

 

معرفی HPE MSA 2050 SAN Storage

سیستم HPE MSA 2050 SAN Storage برای شتاب‌دهی به برنامه های مقرون به صرفه طراحی شده‌اند که برای شرکت‌های کوچک و شعب ادارات از راه دور ایده‌آل است. اما نباید اجازه دهید که هزینه کم، شما را فریب دهد.خرید استوریج MSA-خرید استوریج MSA-خرید استوریج MSA

HPE MSA 2050 SAN Storage ترکیبی از سادگی، انعطاف‌پذیری برای ارتقا در زمان حال و در آینده و ویژگی‌های پیشرفته را به شما ارائه می‌دهد که انتظار ندارید در محصولات هم‌رده به لحاظ قیمتی، پیدا کنید.

در صورت لزوم با هرترکیبی از درایوهای SSD، Enterprise با عملکرد بالا یا درایوهای مبتنی بر SAS کم هزینه‌تر، در مقیاس کوچک شروع کنید.

HPE MSA Storage در هشت سال گذشته با داشتن تقریباً 500,000 سیستم ذخیره‌سازی در سراسر جهان، ذخیره‌ساز پیشرو در صنعت با پلتفرم مبتنی بر فیبر بوده است.

در حال حاضر سیستم ذخیره‌سازی HPE MSA 2050 SAN Storage 2 برابر عملکرد بالاتر نسبت به نسل قبلی باهمان هزینه را ارائه می‌دهد و بیش از 200,000 IOPS را فراهم می‌کند که از قیمت زیر 10 هزار دلار برای شتاب‌دهی بیش‌تر برنامه‌های کاربردی مقرون‌به صرفه شروع می‌شود.

این سیستم کاملاً ساده و مقرون‌به صرفه دارای فضای ذخیره‌سازی flash-ready است که به شما کمک می‌کند با کمترین هزینه، بالاترین عملکرد را داشته باشید.

  • بیش‌از 000,200 IOPS با شروع از زیر 10 هزار دلار برای شتاب‌دهی بیشتر در برنامه‌های کاربردی مقرون‌به صرفه
  • مدل‌پایه انعطاف‌پذیر عملکرد 2 برابر IOPS را نسبت به نسل قبلی MSA با همان قیمت ارائه می‌دهد.
  • خدمات پیشرفته داده بدون تجربه موردنیاز
  • نصب آسان، استفاده آسان، نگهداری آسان بدون نیاز به تخصص ذخیره‌سازی
  • طبقه‌بندی خودکار که به صورت پویا به تغییرات حجم کار پاسخ می‌دهد بنابراین شما مجبور به انجام آن نیستید.
  • با داشتن ویژگی‌های گسترده محافظت از داده، به کسب و کار خود ادامه دهید.
  • فناوری جدیدشامل:
  • عکس فوری مجازی، محافظت از داده‌ها و بازیابی فوری اطلاعات از ویژگیهای جدید تجهیز میباشد.
  • تکثیر از راه دور باپرتکل FC و iSCSI از بازیابی مقرون‌به صرفه در برابر اتفاقات ناگهانی، ممانعت می‌کند.
  • از ارتقاپذیری انعطاف‌پذیر در زمان حال و آینده برخوردار میباشد.
  • به‌روزرسانی‌های سیستم عامل دستگاه از دادهای محرک محافظت می‌کند و مهاجرت ناگهانی داده‌ها را از بین می‌برد.
  • در صورت لزوم با هرترکیبی از درایوهای SSD، Enterprise با عملکرد بالا یا درایوهای میانی SAS در مقیاس کوچک شروع کنید.

 

  • پورت‌های اتصال Host (8 و یا 16 گیگابیت FC،1 و یا 10 گیگابیت اترنت iSCSI یا 12 گیگابیت SAS )
  • پورت‌های توسعه
  • پورت اترنت مدیریتی
  • پورت CLI (mini-USB)
  • منبع تغذیه AC یا DC

 

تازه‌های خانواده MSA 2050

  • انواع جدید MSA برای EMEA که مطابق با مقررات کمیسیون اتحادیه اروپا شماره 2019/424 است، در دسترس قرار گرفته‌اند.
  • بسته‌های هارد درایو (HDD) 6 بسته‌ای جدید
  • SSDهای متمرکز 192 ترابایتی و 960 گیگابایتی جدید

HPE MSA 2050 SAN Storage در مدل‌های زیر عرضه شده‌اند:

پارت‌نامبر                                                    شرح
Q1J00A HPE MSA 2050 SAN Dual Controller LFF Storage
Q1J00B HPE MSA 2050 SAN Dual Controller LFF Storage
Q1J01A HPE MSA 2050 SAN Dual Controller SFF Storage
Q1J01B HPE MSA 2050 SAN Dual Controller SFF Storage
Q1J04A HPE MSA 2050 SAN NEBS Certified DC Power SFF Storage
Q1J79A HPE MSA 2050 SAN DC Power LFF Storage
Q1J28A HPE MSA 2050 SAS Dual Controller LFF Storage
Q1J28B HPE MSA 2050 SAS Dual Controller LFF Storage
Q1J29A HPE MSA 2050 SAS Dual Controller SFF Storage
Q1J29B HPE MSA 2050 SAS Dual Controller SFF Storage
Q1J32A HPE MSA 2050 SAS NEBS Certified DC Power SFF Storage
Q2P39A HPE MSA 2050 SAS DC Power LFF Storage

ویژگی‌های استاندارد HPE MSA 2050 SAN Stoarge

Array
Block Access Type
2U,SFF or LFF Form Factor
2 Number of controllers per array
8 Number of host ports per array
8/16Gb FC host connectivity
1Gb or 10Gb iSCSI host connectivity
6Gb or 12Gb SAS host connectivity
Cache, per array
8TB Max Read cache per array
16GB Data (read/write)cache +system memory per array
562TB (512 TiB) Pool Capacity (with Large Pool Support)

RAID 0,1,5,6,10

RAID 0: Read Cache Only

RAID Levels supported: Virtual mode
Enclosures
0-7 enclosures Expansion Drive Enclosures
Supported LFF/SFF array/enclosure mixing
24 SFF/12 LFF Maximum number of drives per array enclosure
24 SFF/12 LFF Maximum number of drives per drive enclosure
6Gb SAS Drive enclosure interface type
Drive
192 SFF/96 LFF Maximum total HDDs per array
192 SFF/96 LFF Maximum total SSDs per array
76.8 TB SFF/ 168TB LFF Max raw capacity per array enclosure
76.8 TB SFF/ 168TB LFF Max raw capacity per drive enclosure
614.4TB SFF/134TB LFF Max raw capacity per array
Drive Capacities
800GB, 960GB,1.6TB,1.92TB,3.2TB SFF SSDs
800GB,960GB,1.92TB LFF SSDs
15K: 600GB,900GB

10K:600GB, 1.2 TB, 1.8TB, 2.4 TB

SFF HDDs
7.2K: 4TB, 6TB, 8TB, 10TB, 12TB, 14TB LFF HDDs

SSDs:800GB, 1.6 TB

SFF 10K HDD: 1.2TB

LFF 7.2K HDD:4 TB

SEDs

 

 

Software Features
This Provisioning, Space Reclamation, Thin Rebuild Thin Technologies
Performance Tier, Standard Tier, Archive Tier, Tiering
Snapshots (512), Volume Copy, Remote Snaps Replication
Virtual Tier Affinity Quality of Service
Additional Features
512 Maximum number of volumes
512 Maximum number of snapshots
512 Maximum number of hosts
1024 Maximum number of initiators
Yes Customer self-installable
Yes Customer self-repairable
Yes Customer self-upgradeable
Yes with HPE Storage File Controller File Services

 

اطلاعات پیکربندی

مرحله 1- MSA 2050– تنظیمات پایه

سیستم‌های از پیش پیکربندی شده

نکته: انتخاب‌های کنترلر تک پشتیبانی نمی‌شوند.

پارت‌نامبر                                                    شرح
MSA 2050 Base System (AC Powered)
Q1J00A HPE MSA 2050 SAN Dual Controller LFF Storage
Q1J00B HPE MSA 2050 SAN Dual Controller LFF Storage

نکته: شامل یک شاسی آرایه LFF، 2 کنترلر MSA 2050 SAN  بسته به مدل، 2 منبع تغذیه AC و 2 سیم 7.0 متری PDU (IEC C14) ، 1 کیت رکمونت.

نکته:ماژول‌های  SFP می بایستی بر حسب نیاز به صورت جداگانه تهیه شوند.

نوع “A” تنها برای کشورهای امریکا، آسیا و اقیانوسیه موجود است.

نوع “B” فقط برای اروپا، خاورمیانه و آفریقا (EMEA) موجود است.

Q1J01A HPE MSA 2050 SAN Dual Controller SFF Storage
Q1J01B HPE MSA 2050 SAN Dual Controller SFF Storage

 

نکته: شامل یک شاسی آرایه SFF، 2 کنترلر MSA 2050 SAN  بسته به مدل، 2 منبع تغذیه AC و 2 سیم 7.0 متری PDU (IEC C14) ، 1 کیت رکمونت.

نکته:ماژول‌های  SFP می بایستی بر حسب نیاز به صورت جداگانه تهیه شوند.

نوع “A” تنها برای کشورهای امریکا، آسیا و اقیانوسیه موجود است.

نوع “B” فقط برای اروپا، خاورمیانه و آفریقا (EMEA) موجود است.

Q1J28A HPE MSA 2050 SAS Dual Controller LFF Storage
Q1J28B HPE MSA 2050 SAS Dual Controller LFF Storage

 نکته: شامل یک شاسی آرایه LFF، 2 کنترلر MSA 2050 SAS  بسته به مدل، 2 منبع تغذیه AC و 2 سیم 7.0 متری PDU (IEC C14) ، 1 کیت رکمونت.

نکته:  SFP همراه با SAS Storage نیاز نیست.

نوع “A” تنها برای کشورهای امریکا، آسیا و اقیانوسیه موجود است.

نوع “B” فقط برای اروپا، خاورمیانه و آفریقا (EMEA) موجود است.

 

Q1J29A HPE MSA 2050 SAS Dual Controller SFF Storage
Q1J29B HPE MSA 2050 SAS Dual Controller SFF Storage

 

نکته: شامل یک شاسی آرایه SFF، 2 کنترلر MSA 2050 SAS  بسته به مدل، 2 منبع تغذیه AC و 2 سیم 7.0 متری PDU (IEC C14) ، 1 کیت رکمونت.

نکته:  SFP همراه با SAS Storage نیاز نیست.

نوع “A” تنها برای کشورهای امریکا، آسیا و اقیانوسیه موجود است.

نوع “B” فقط برای اروپا، خاورمیانه و آفریقا (EMEA) موجود است.

MSA 2050 Base System (DC Powered)
Q1J04A HPE MSA 2050 SAN NEBS Certified DC Power SFF Storage
Q1J05A HPE MSA 2050 SAN DC Power LFF Storage

 

نکته: شامل یک شاسی آرایه SFF، 2 کنترلر MSA 2050 SAN ، 2 منبع تغذیه DC و 2 کابل 2 متری همراه با  Ring Lugs (IEC C14) ، 1 کیت رکمونت.

نکتهنکته:ماژولهای  SFP می بایستی بر حسب نیاز به صورت جداگانه تهیه شوند.

.

Q1J79A HPE MSA 2050 SAN DC Power LFF Storage

 

نکته: شامل یک شاسی آرایه LFF، 2 کنترلر MSA 2050 SAN ، 2 منبع تغذیه DC و 2 کابل 2 متری همراه با  Ring Lugs (IEC C14) ، 1 کیت رکمونت.

نکته:ماژول‌های  SFP می بایستی بر حسب نیاز به صورت جداگانه تهیه شوند.

 

Q1J32A HPE MSA 2050 SAS NEBS Certified DC Power SFF Storage

 

نکته: شامل یک شاسی آرایه SFF، 2 کنترلر MSA 2050 SAS ، 2 منبع تغذیه DC و 2 کابل 2 متری همراه با  Ring Lugs (IEC C14) ، 1 کیت رکمونت.

نکته:  SFP همراه با SAS Storage نیاز نیست.

Q2P39A HPE MSA 2050 SAS DC Power LFF Storage

 

نکته: شامل یک شاسی آرایه LFF، 2 کنترلر MSA 2050 SAS ، 2 منبع تغذیه DC و 2 کابل 2 متری همراه با  Ring Lugs (IEC C14) ، 1 کیت رکمونت.

نکته:  SFP همراه با SAS Storage نیاز نیست.

 

مرحله 2- ماژول SFP+ خود را انتخاب کنید.

ماژول‌های SFP+

C8R23B HPE MSA 8Gb Short Wave Fibre Channel SFP+ 4-pack Transceiver
C8R24B HPE MSA 16Gb Short Wave Fibre Channel SFP+ 4-pack Transceiver
C8R25B HPE MSA 10Gb Short Range iSCSI SFP+ 4-pack Transceiver
C8S75B HPE MSA 1Gb RJ-45 iSCSI SFP+ 4-pack Transceiver

نکات:

  • MSA SFP فقط برای کنترلرهای MSA 2050 SAN استفاده می‌شود.
  • کنترلرهای MSA SAS به ماژول‌های SFP نیازی ندارند.
  • مشتری‌ها حداقل می‌بایست یکی از گزینه‌های SFP بالا را انتخاب نماید.
  • هر کنترلر MSA 2050 SAN می‌توان با 2 یا 4 SFP پیکربندی نمود.
  • کنترلرها می‌بایست به طور یکسان پیکربندی شوند. تعداد و نوع ماژول‌ها (گیرنده‌ها) در هر کنترلر می‌بایست یکسان باشند.
  • برای پیکربندی iSCSI MSA 2050 10Gb کاربر می‌تواند به جای SFP از کابل‌های DAC استفاده کند.
Configuration Table for mixing SFPs
Host Port 4 SFP Host Port 3 SFP Host Port 2 SFP Host Port 1 SFP Controller Configuration
None None 16Gb FC 16 Gb FC Controller A Dual SAN Controller
16Gb FC 16Gb FC
8Gb FC 8Gb FC
10GbE iSCSI 10GbE iSCSI
1GbE iSCSI 1GbE iSCSI
None None 8Gb FC 8Gb FC
16Gb FC 16Gb FC
8Gb FC 8Gb FC
10GbE iSCSI 10GbE iSCSI
1GbE iSCSI 1GbE iSCSI
None None 10GbE iSCSI 10GbE iSCSI
10GbE iSCSI 10GbE iSCSI
1GbE iSCSI 1GbE iSCSI
None None 1GbE iSCSI 1GbE iSCSI
10GbE iSCSI 10GbE iSCSI
1GbE iSCSI 1GbE iSCSI
Match Controller A Match Controller A Match Controller A Match Controller A Controller B

نکته: SFP در Host Port 1 باید با SFP در Host Port 2 مطابقت داشته باشد.

نکته: SFP در Host Port 3 باید با SFP در Host Port 4 مطابقت داشته باشد.

مرحله 3- هارد خود را انتخاب کنید.

هاردهای SSD و HDD MSA فقط برای سیستم‌های MSA Storage  استفاده می‌شوند.

مشتری‌ها می‌توانند هاردهای SSD، SAS سازمانی و SAS رده میانی (MDL ) در همان انکلوژر (محفظه) آرایه و محفظه دیسک ترکیب کنند.

SFF SSDs

پارت‌نامبر                                                    شرح
N9X96A HPE MSA 800GB 12G SAS Mixed Use SFF (2.5in) 3yr Warranty Solid State Drive
N9X91A HPE MSA 1.6TB 12G SAS Mixed Use SFF (2.5in) 3yr Warranty Solid State Drive
N9X92A HPE MSA 3.2TB 12G SAS Mixed Use SFF (2.5in) 3yr Warranty Solid State Drive
ROQ35A HPE MSA 960GB SAS 12G Read Intensive SFF (2.5in) 3yr Wty SSD
ROQ37A HPE MSA 1.92TB SAS 12G Read Intensive SFF (2.5in) 3yr Wty SSD

نکات: 

  • پیکربندی‌هایی که ترکیبی ازهاردهای SSD‌و HDD درون همان سیستم را دارند و به عنوان یک ردیف ظرفیت استفاده می‌شوند. (به استثنای SSD Read Cache) به Advanced Data Service Suite LTU نیاز خواهند داشت. این قانون در مورد سطح سیستم اعمال می‌شود و بنابراین بدون توجه به اینکه پیکربندی درایوها برای طبقه‌بندی خودکار در همان Pool انجام شود، وجود لایسنس ضروری است.
  • تمام تنظیمات SSD و افزونه SSD Read Cache نیازی به مجوز در آرایه MSA 2050 ندارند.

SFF HDDs

12G SFF 15K SAS HDDs
J9F42A HPE MSA 600GB 12G SAS 15K SFF(2.5in) Dual Port Enterprise 3yr Warranty Hard Drive
Q1H47A HPE MSA 900GB 12G SAS 15K SFF(2.5in) Enterprise 3yr Warranty Hard Drive
12G SFF 10K SAS HDDs
J9F46A HPE MSA 600GB 12G SAS 10K SFF(2.5in) Dual Port Enterprise 3yr Warranty Hard Drive
J9F48A HPE MSA 1.2TB 12G SAS 10K SFF(2.5in) Dual Port 3yr Warranty Hard Drive
J9F49A HPE MSA 1.8TB 12G SAS 10K SFF(2.5in) 512e Enterprise 3yr Warranty Hard Drive
Q2R41A HPE MSA 2.4TB 12G SAS 10K SFF(2.5in) Enterprise 512e 3yr Warranty Hard Drive
LFF SSDs
P9M80A HPE MSA 800GB 12G SAS Mixed Use LFF (3.5in) Converter Carrier 3yr Wty Solid State Drive
R0Q36A HPE MSA 960GB SAS 12G Read Intensive LFF (3.5in) 3yr Wty SSD
R0Q38A HPE MSA 1.92TB SAS 12G Read Intensive LFF (3.5in) 3yr Wty SSD

نکات: 

  • پیکربندی‌هایی که ترکیبی ازهاردهای SSD‌و HDD درون همان سیستم را دارند و به عنوان یک ردیف ظرفیت استفاده می‌شوند. (به استثنای SSD Read Cache) به Advanced Data Service Suite LTU نیاز خواهند داشت. این قانون در مورد سطح سیستم اعمال می‌شود و بنابراین بدون توجه به اینکه پیکربندی درایوها برای طبقه‌بندی خودکار در همان Pool انجام شود، وجود لایسنس ضروری است.
  • تمام تنظیمات SSD و افزونه SSD Read Cache نیازی به مجوز در آرایه MSA 2050 ندارند.

 

LFF HDDs
12G LFF 7.2K SAS Midline Drives
K2Q82A HPE MSA 4TB 12G SAS 7.2K LFF (3.5in) Midline 1yr Warranty Hard Drive
J9F43A HPE MSA 6TB 12G SAS 7.2K LFF (3.5in) Midline 1yr Warranty Hard Drive
M0S90A HPE MSA 8TB 12G SAS 7.2K LFF (3.5in) 512e Midline 1yr Warranty Hard Drive
P9M82A HPE MSA 10TB 12G SAS 7.2K rpm LFF (3.5in) Midline 512e 1yr Wty Hard Drive
Q2R42A HPE MSA 12TB 12G SAS 7.2K LFF (3.5in) Midline 512e 1yr Warranty Hard Drive
R0Q21A HPE MSA 14TB SAS 12G Midline 7.2K LFF (3.5in) 1yr Wty 512e HDD
SELF-Encrypted Drives
Q9D46A HPE MSA 1.6TB SAS 12G Mixed Use SFF (3.5in) ST 3yr Wty Self-encrypting SSD
Q9D47A HPE MSA 800GB SAS 12G Mixed Use SFF (3.5in) ST 3yr Wty Self-encrypting SSD
P9M81A

HPE MSA 1.2TB 12G SAS 10K rpm SFF(2.5in) Enterprise Self Encrypted 3yr Wty Hard Drive

LFF Self-Encrypted Drives

Q1H48A HPE MSA 4TB 12G SAS 7.2K LFF (3.5in) Midline Self Encrypted 1yr Warranty Hard Drive

نکات:

  • تمام هاردهای موجود در آرایه MSA 2050 باید هاردهای خودرمزگذاری شده (SED) باشند تا قابلیت رمزگذاری را فعال کنند.
  • ترکیبی از هارهای رمزگذاری شده و غیررمزگذاری شده در همان آرایه، نمی‌تواند وجود داشته باشد.
  • SEDها می‌توانند در یک محیط غیر SED استفاده شوند، اما رمزگذاری نمی‌شوند مگر این که تمامی هاردها آرایه، SED‌باشند.
  • همه MSA SEDها سازگار با FIPS 140-2 با هاردهای خودرمزگذاری معتبر (SED) توسط موسسه ملی استانداردها و فناوری ایالات متحده (NIST) و تأمین امنیت ارتباطات کانادایی (CSE)  به عنوان تأمین نیازهای امنیتی سطح 2 برای ماژول‌های رمزنگاری، همان‌طور که در انتشارات استانداردهای پردازش اطلاعات فدرال (FIPS) 140-2 تعریف شده است.
  • پیکربندی‌هایی که ترکیبی از SSD‌و HDD درون همان سیستم را دارند و به عنوان یک ردیف ظرفیت استفاده می‌شوند. (به استثنای SSD Read Cache) به Advanced Data Service Suite LTU نیاز خواهند داشت. این قانون در مورد سطح سیستم اعمال می‌شود و بنابراین بدون توجه به اینکه پیکربندی هاردها برای طبقه‌بندی خودکار در همان Pool انجام شود، وجود لایسنس ضروری است.
  • تمام تنظیمات SSD و افزونه SSD Read Cache نیازی به مجوز در آرایه MSA 2050 ندارند.

6-Pack Drive Bundles
SFF Drive Bundles

HPE MSA 7.2TB SAS 12G Enterprise 10K SFF (2.5in) 3yr Wty 512n 6-pack HDD Bundle R0P85A

نکته : شامل 6 عدد هارد با ظرفیت 1.2 ترابایت با پارت نامبر  J9F48A است.

HPE MSA 10.8TB SAS 12G Enterprise 10K SFF (2.5in) 3yr Wty 512e 6-pack  R0P86A

نکته : شامل 6 عدد هارد با ظرفیت 1.8 ترا بایت با پارت نامبر  J9F49A است.

HPE MSA 14.4TB SAS 12G Enterprise 10K SFF (2.5in) 3yr Wty 512e 6-pack  R0P87A

نکته : شامل 6 عدد هارد با ظرفیت 2.4 ترا بایت با پارت نامبر  Q2R41A است.

HPE MSA 3.6TB SAS 12G Enterprise 15K SFF (2.5in) 3yr Wty 512n 6-pack HDD  R0P88A

نکته : شامل 6 MSA 600GB 12G SAS 15K SFF Enterprise HDDs با پارت‌نامبر J9F42A است.

HPE MSA 5.4TB SAS 12G Enterprise 15K SFF (2.5in) 3yr Wty 512n 6-pack HDD  R0P89A

نکته : شامل 6 MSA 900GB 12G SAS 15K SFF Enterprise HDDs با پارت‌نامبر Q1H47A است.

LFF Drive Bundles

HPE MSA 48TB SAS 12G Midline 7.2K LFF (3.5in) 1yr Wty 512e 6-pack HDD R0P90A

نکته : شامل 6 MSA 8TB 12G SAS 7.2K LFF Midline HDDs با پارت‌نامبر M0S90A است.

HPE MSA 60TB SAS 12G Midline 7.2K LFF (3.5in) 1yr Wty 512e 6-pack HDD R0P91A

نکته : شامل 6 MSA 10TB 12G SAS 7.2K LFF Midline HDDs با پارت‌نامبر P9M82A است.

HPE MSA 72TB SAS 12G Midline 7.2K LFF (3.5in) 1yr Wty 512e 6-pack HDD  R0P92A

نکته : شامل 6 MSA 12TB 12G SAS 7.2K LFF Midline HDDs با پارت‌نامبر Q2R42A است.

HPE MSA 84TB SAS 12G Midline 7.2K LFF (3.5in) 1yr Wty 512e 6-pack HDD  R0P88A

نکته : شامل 6 MSA 14TB 12G SAS 7.2K LFF Midline HDDs با پارت‌نامبر R0Q21A است.

مرحله 4– گزینه‌ها

محفظه دیسک (Disk Enclosure)

HPE MSA 2050 LFF Disk Enclosure
HPE MSA 2050 LFF Disk Enclosure
HPE MSA 2050 SFF Disk Enclosure
HPE MSA 2050 SFF Disk Enclosure
Q1J06A
Q1J06B
Q1J07A
Q1J07B

نکته:

  • هر محفظه دیسک شامل دو کابل MiniSAS 5.0 به MiniSAS است.
  • می‌توانید حداکثر 7 محفظه دیسک اضافی اضافه کنید.
  • محفظه دیسک MSA 2050 LFF می‌تواند به سیستم‌های کنترلر دوگانه MSA 2050 SFF یا MSA 2050 LFF متصل شود.
  • محفظه دیسک MSA 2050 SFF می‌تواند به سیستم‌های کنترلر دوگانه MSA 2050 SFF یا MSA 2050 LFF متصل شود.
  • نوع “A” فقط برای کشورهای امریکا، آسیا و اقیانوسیه در دسترس است.
  • نوع “B” فقط برای کشورهای اروپا، خاورمیانه و افریقا (EMEA) موجود است.

 

407337-B21

407339-B21

SAS Cables
HPE External Mini SAS 1m Cable ALLHPE External Mini SAS 2m Cable

نکته : در زمان اتصال یک کنترلر MSA 2050 به یک انکلوژر دیسک در صورتی که نیاز باشد از کابل بلندتری استفاده می‌شود.

 

A0K02A

AF573A

AF569A

AF570A

A0K03A

AF568A

AF561A

AF566A

AF557A

AF558A

AF562A

AF572A

AF560A

AF591A

AF556A

AF567A

AF565A

AF564A

A0N33A

Power Cords

HPE C13 – C14 WW 250V 10Amp 2.0m Jumper Cord
HPE C13 – C14 WW 250V 10Amp Flint Gray 2.0m Jumper Cord
HPE C13 – AS3112-3 AU 250V 10Amp 2.5m Power Cord
HPE C13 – BS-1363A UK/HK/SG 250V 10Amp 1.83m Power Cord
HPE C13 – C14 WW 250V 10A Gray 0.7m Jumper Cord
HPE C13 – CEE-VII EU 250V 10Amp 1.83m Power Cord
HPE C13 – CNS-690 TW 110V 13Amp 1.83m Power Cord
HPE C13 – DK-2.5A DK 250V 10Amp 1.83m Power Cord
HPE C13 – GB-1002 CN 250V 10Amp 1.83m Power Cord
HPE C13 – IRAM -2073 AR 250V 10A 2.5m Power Cord
HPE C13 – IS-1293 IN 240V 6Amp LV 2.0m Power Cord
HPE C13 – JIS C8303 JP 100V 12Amp 2.0m Power Cord
HPE C13 – KSC- 8305 KR 250V 10Amp 1.83m Power Cord
HPE C13 – NBR-14136 BR 250V 10Amp 1.83m Power Cord
HPE C13 – Nema 5-15P US/CA 110V 10Amp 1.83m Power Cord
HPE C13 – SABS-164 ZA 250V 10Amp 2.5m Power Cord
HPE C13 – SEV 1011 CH 250V 10Amp 1.83m Power Cord
HPE C13 – SI-32 IL 250V 10Amp 1.83m Power Cord
HPE C13-NEMA 6-15P 10A/250V 3.6m Black Power Cord

نکته : 2 کابل PDU: یکی 008-142263 (مشکی) و یک 013-1422633 (خاکستری)، استاندارد با تمام انکلوژرهای مجهز به برق AC

مرحله 5-a : گزینه‌های پشتیبانی‌شده را برای زیرساخت کانال فیبر انتخاب کنید.

 PremierFlexOM4 type cables

QK732A HPE Premier Flex LC/LC Multi-mode OM4 2 fiber 1m Cable
QK733A HPE Premier Flex LC/LC Multi-mode OM4 2 fiber 2m Cable
QK734A HPE Premier Flex LC/LC Multi-mode OM4 2 fiber 5m Cable
QK735A HPE Premier Flex LC/LC Multi-mode OM4 2 fiber 15m Cable
QK736A HPE Premier Flex LC/LC Multi-mode OM4 2 fiber 30m Cable
QK737A HPE Premier Flex LC/LC Multi-mode OM4 2 fiber 50m Cable
OM3 FC LC-LC cables

AJ833A
AJ834A
AJ835A
AJ836A
AJ837A
AJ838A
AJ839A

HPE LC to LC Multi-mode OM3 2-Fiber 0.5m 1-Pack Fiber Optic Cable
HPE LC to LC Multi-mode OM3 2-Fiber 1.0m 1-Pack Fiber Optic Cable
HPE LC to LC Multi-mode OM3 2-Fiber 2.0m 1-Pack Fiber Optic CableHPE LC to LC Multi-mode OM3 2-Fiber 5.0m 1-Pack Fiber Optic Cable
HPE LC to LC Multi-mode OM3 2-Fiber 15.0m 1-Pack Fiber Optic Cable

HPE LC to LC Multi-mode OM3 2-Fiber 30.0m 1-Pack Fiber Optic Cable
HPE LC to LC Multi-mode OM3 2-Fiber 50.0m 1-Pack Fiber Optic Cable

مرحله 5 b: گزینه‌های پشتیبانی‌شده برای زیرساخت 10GbE را انتخاب کنید.

اتصال مستقیم کابل‌های مسی

Aruba 10G SFP+ to SFP+ 1m Direct Attach Copper Cable
Aruba 10G SFP+ to SFP+ 3m Direct Attach Copper Cable
Aruba 10G SFP+ to SFP+ 7m Direct Attach Copper Cable
HPE BladeSystem c-Class 10GbE SFP+ to SFP+ 3m Direct Attach Copper Cable
HPE BladeSystem c-Class 10GbE SFP+ to SFP+ 5m Direct Attach Copper Cable
HPE FlexNetwork X240 10G SFP+ to SFP+ 0.65m Direct Attach Copper Cable
HPE FlexNetwork X240 10G SFP+ to SFP+ 1.2m Direct Attach Copper Cable
HPE FlexNetwork X240 10G SFP+ to SFP+ 3m Direct Attach Copper Cable
HPE FlexNetwork X240 10G SFP+ to SFP+ 5m Direct Attach Copper Cable
HPE FlexNetwork X240 10G SFP+ SFP+ 7m Direct Attach Copper Cable

J9281D

J9283D

J9285D

487655-B21

537963-B21

JD095C

JD096C

JD097C

JG081C

JC784C

مرحله 5 c: گزینه‌های پشتیبانی‌شده برای زیرساخت SAS را انتخاب کنید.

Mini SAS Cables

HPE 1.0m External Mini SAS High Density to Mini SAS Cable 716189-B21
HPE 2.0m External Mini SAS High Density to Mini SAS Cable 716191-B21

نکته: این کابل‌ها برای اتصال راه‌انداز SAS Gb6 به کنترلر MSA 2050 SAS استفاده می‌شوند. هیچ کاربردی در اتصال به انکلوژر دیسک ندارند.

HPE External 1.0m (3ft) Mini-SAS HD 4x to Mini-SAS HD 4x Cable 716195-B21
HPE External 2.0m (6ft) Mini-SAS HD 4x to Mini-SAS HD 4x Cable 716197-B21

نکته: این کابل‌ها برای اتصال راه‌انداز SAS Gb12 به کنترلر MSA 2050 SAS استفاده می‌شوند. هیچ کاربردی در اتصال به انکلوژر دیسک ندارند.

HPE 4.0m External Mini SAS High Density to Mini SAS Cable 716193-B21

نکته: این کابل‌ها برای اتصال راه‌انداز SAS Gb6 به کنترلر MSA 2050 SAS استفاده می‌شوند. هیچ کاربردی در اتصال به انکلوژر دیسک ندارند.

HPE External 4.0m (13ft) Mini-SAS HD 4x to Mini-SAS HD 4x Cable 716199-B21

نکته: این کابل‌ها برای اتصال راه‌انداز SAS Gb12 به کنترلر MSA 2050 SAS استفاده می‌شوند. هیچ کاربردی در اتصال به انکلوژر دیسک SAS ندارند.

SAS Controllers/HBAs

HPE Smart Array E208e-p SR Gen10 (8 External Lanes/No Cache) 12G SAS PCIe Plug-in Controller 804398-B21
HPE Smart Array P408e-p SR Gen10 (8 External Lanes/4GB Cache) 12G SAS PCIe Plug-in Controller 804405-B21
HPE Smart Array P408e-m SR Gen10 (8 External Lanes/2GB Cache) 12G SAS Mezzanine Controller 804381-B21

Switches

HPE 6Gb SAS Switch Single Pack for HPE BladeSystem c-Class BK763A
HPE 6Gb SAS Switch Dual Pack for HPE BladeSystem c-Class BK764A

مرحله 6: نرم‌افزار

نکته: نرم‌افزار مجازی‌سازی به عنوان یک گزینه در MSA 2050 در دسترس است.

HPE MSA Advanced Data Services Suite LTU Q0H99A
HPE MSA Advanced Data Services Suite E-LTU Q0H99AAE

نکات:

  • مجموعه خدمات داده پیشرفته شامل LTU طبقه‌بندی عملکرد ، LTU نرم‌افزار عکس فوری 512 و LTU نرم‌افزار Snap از راه دورمیباشد.
  • عناوین نرم‌افزار شخصی در MSA 2050 برای فروش در دسترس نیست.
  • پیکربندی‌هایی که ترکیبی از SSD‌و HDD درون همان سیستم را دارند و به عنوان یک ردیف ظرفیت استفاده می‌شوند. (به استثنای SSD Read Cache) به Advanced Data Service Suite LTU نیاز خواهند داشت. این قانون در مورد سطح سیستم اعمال می‌شود و بنابراین بدون توجه به اینکه پیکربندی درایوها برای طبقه‌بندی خودکار در همان Pool انجام شود، وجود لایسنس ضروری است.
  • تمام تنظیمات SSD و افزونه SSD Read Cache نیازی به مجوز در آرایه MSA 2050 ندارند.

مرحله 7: خدمات فایل را اضافه کنید.

HPE Storage File Controller Q9D43A

نکته:

کنترلرهای فایل HPE Storage دارای 4 پورت 1 گیگابایتی است و از قبل با Windows Storage Server 2016 پیکربندی شده است که شامل یک نرم‌افزار آغازگر iSCSI است. سایر اتصالات نیاز به افزودن HBA یا آداپتور دارند.

تا 8 کنترلر فایل برای دسترس‌پذیری بالا و با شکست شفاف، تداوم دسترسی به داده‌ها در صورت بروز خرابی خوشه‌بندی می‌شوند.

مشخصات فنی:

 MSA 2050

Power requirements

110VAC 3.32A, 344-390 W; 220VAC 1.61A,374-432W Input Power Requirements (typical-running I/O)
SFF/LFF arrays
100-240 VAC, 50/60 Hz., 4.5-1.9A; 48-60 VDC 10.4A/8.3A Max Input Power

1622 BTU/hr

Heat Dissipation

Temperature and humidity ranges
41°F to 104°F (5°C to 40°C) Operating Temperature
-40°F to 158°F (-40°C to 70°C) Shipping Temperature
10% to 90% RH @ 104°F (40°C) non-condensing Operating Humidity
Up to 93% RH @ 104°F (40°C) Non-Operating Humidity
Declared acoustic noise levels
A weighted sound power LWAd=6,75 B Sound Power
A weighted sound pressure LpAm – 55dB Sound Pressure
Shock and vibration
3G’s for 11 milliseconds Shock, Operational
15G 11ms half sine Shock, Non-Operational
5-500Hz, 0.14 Grms shaped Vibration, Operational
3-365-3Hz, 1.22 Grms,z-axis,0.85 Grms, X&Y axis shaped spectrum Vibration, Non-Operational
Physical
3.5 in/ 8.9 cm Height

SFF 24-bay array: 19.5 in / 49.5 cm

LFF 12-bay array: 22.5in. / 57.2 cm

Depth (excluding cables) (back of ear to back of controller handle)
17.6 in / 44.7 cm (w/ ears 19 in / 48.26 cm) Width (body only)

LFF chassis: 40.6 lbs (18.4 kg)

SFF chassis: 38.7 lbs (17.6 kg)

Weight

(Includes chassis and 2 controllers. No drives)

عملکرد ( Performance )

ارقام عملکرد ارائه شده در اینجا برای مرجع هستند زیرا متغیرهای زیادی بین پیکربندی‌های آرایه، قابلیتها، انواع هارد دیسک، پارامترهای تنظیم رید بندی هارد دیسک و تنظیم سیستم میزبان وجود دارد.

HPE (Hewlett Packard Enterprise) به طور سنتی مجموعه‌ای از مشخصات عملکرد MSA end to end را مشخص می‌کند که به ابزارهای HPE Sizer که مبتنی بر پیکربندی‌های محافظه‌کارانه و بر طبق سنت قدیمی دنیای واقعی هستند، منتقل می‌شود. برای ثبات اعداد عملکرد MSA در هر دو جدول Benchmark و عملکرد End-to-End ثبت شده است. نتایج کامل عملکرد End-to-End در نشریه بعدی برای MSA 2050 ارائه می‌شود. این اعداد بدون اطلاع قبلی قابل تغییر هستند.

­MSA 2050 End-to-End Performance Results:
HPE MSA 2050 Converged SAN Controller with SSDs

HPE MSA 2050

Converged SAN Controller with HDDs

MSA 2050 Array Performance
16 Gb Fibre Channel 16 Gb Fibre Channel Protocol (host connect)
MSA 2050 RAID 1 SSD Performance Results
220,800 Random Reads (IOPs)
103,000 Random Writes (IOPs)
MSA 2050 RAID 5 Performance Results
5,290 Segmented Sequential Reads (MB/s)
4,650 Segmented Sequential Writes (MB/s)

نکات: عملکرد End-to-End

  • نتایج عملکرد با استفاده از ابزار آزمایش HPE داخلی تولید شد. تعداد و نوع برنامه‌ها، نوع درایو و تعداد درایوها، سیستم‌عامل مورد استفاده و تعداد میزبان‌ها بر عملکرد کلی تأثیر می‌گذارد. این جدول دقیقاً به عنوان مقایسه آزمایشگاه ارائه شده است.
  • پیکربندی کنترلر دوگانه، 8 SSD با 1 RAID: ، 2 درایو در هر گروه دیسک ؛ دو گروه دیسک در هر Pool؛ اندازه بلوک : 8 کیلوگرم، تأخیر متوسط زیر 5 میلی‌ثانیه، میزبان ویندوز سرور 2012، اتصال مستقیم 16 گیگابیت FC به آرایه
  • پیکربندی کنترلر دوگانه، 72 HDD (K15) با 5 RAID: ، 9 درایو در هر گروه دیسک ؛ 4 گروه دیسک در هر Pool؛ اندازه بلوک : k256 ، تأخیر متوسط زیر 30 میلی‌ثانیه، میزبان ویندوز سرور 2012، اتصال مستقیم 16 گیگابیت FC به آرایه
  • اعداد عملکردی متوالی با استفاده از بارهای کاری پی در پی تقسیم‌شده، تولید شدند. برای بارهای کاری ترتیبی تقسیم‌شده با عمق صف بیش‌تر از 1، هر جریان متوالی هدف قرار می‌گیرد تا در یک محدوده LBA جداگانه کار کند. انواع دیگر بارهای متوالی که دامنه‌های خاص LBA را هدف قرار می‌دهند ممکن است نتایج بالاتری کسب کنند.

End-to-End Performance Figures using Virtual Storage

HPE MSA 2050 End-to-End Performance Figures
HPE MSA 2050 SAS HPE MSA 2050 SAN Controller Model
12 Gb SAS 1 GbE iSCSI 10 GbE iSCSI 16 Gb FC Host Protocol
SDD HDD SDD HDD SDD HDD SDD HDD Drive Technology
MSA 2050 RAID 10 Performance Results     NOTE: RAID 1 was used for SSD testing
219,100 50,800 103,700 63,200 208,400 63,500 220,800 63,600 Random Reads IOPS
97,500 37,100 93,300 37,200 94,300 37,300 103,000 37,300 Random Writes IOPS
138,800 44,500 130,500 46,800 133,000 46,600 142,100 47,600 Random Mix 60/40 IOPS
5,350 880 5,350 5,350 Sequential Reads MB/s
3,120 880 3,110 3,110 Sequential Writes MB/s
MSA 2050 RAID 5 Performance Results
209,600 47,300 103,400 56,000 201,400 55,800 219,200 56,300 Random Reads IOPS
43,100 18,000 40,600 18,300 41,400 18,000 43,400 18,100 Random Writes IOPS
78,700 28,000 73,900 28,700 75,400 29,200 80,000 29,100 Random Mix 60/40 IOPS
5,290 880 5,280 5,290 Sequential Reads MB/s
4,710 880 3,870 4,650 Sequential Writes MB/s
MSA 2050 RAID 6 Performance Results
209,800 47,400 105,000 55,700 201,300 55,700 219,000 56,100 Random Reads IOPS
36,700 13,000 35,300 13,200 35,600 13,000 36,000 13,000 Random Writes IOPS
71,500 21,300 67,300 21,300 68,500 21,200 72,200 21,400 Random Mix 60/40 IOPS
5,560 880 5,530 5,550 Sequential Reads MB/s
4,600 880 3,680 4,440 Sequential Writes MB/s

نکات:

تعداد و نوع برنامه‌ها، نوع درایو و تعداد درایوها، سیستم‌عامل مورد استفاده و تعداد میزبان‌ها بر عملکرد کلی تأثیر می‌گذارد. این جدول دقیقاً به عنوان مقایسه آزمایشگاه ارائه شده است. این اعداد یک پیکربندی آرایه کامل را با حداکثر تعداد پورت‌های جلویی و کنترلرها منعکس می‌کنند. نتایج آزمایش نشان‌داده شده برای HPE MSA 2050 برای ارائه یک نقطه مرجع سنتی و محافظه‌کارانه برای مقایسه طراحی شده است.

  • آزمون‌های ترتیبی (MB/s) براساس اندازه بلوک‌های K256 و آزمایش‌های تصادفی (IOPS) براساس اندازه بلوک های K8 بر خلاف ذخیره سازی است. برای بارهای کاری ترتیبی تقسیم‌شده با عمق صف بیش‌تر از 1، هر جریان متوالی هدف قرار می‌گیرد تا در یک محدوده LBA جداگانه کار کند. انواع دیگر بارهای متوالی که دامنه‌های خاص LBA را هدف قرار می‌دهند ممکن است نتایج بالاتری کسب کنند. نمی‌توان با یک میزبان انتظار نتایج را داشت.
  • نتایج کانال فیبر با استفاده از آداپتورهای میزبان 16 گیگابیت FC اندازه‌گیری شد. نتایج SAS با استفاده از آداپتورهای میزبان SAS 12 گیگابیتی اندازه‌گیری شد. نتایج iSCSI 10 گیگابیت اترنت با استفاده از آداپتورهای 10GbE iSCSI Host Bus اندازه‌گیری شد. نتایج iSCSI 1 گیگابیت اترنت با استفاده از کنترلرهای رابط شبکه 1 گیگابیت اترنت (NICs) اندازه‌گیری شد. میزبان‌ها مستقیماً به آرایه HPE MSA 2050 متصل شدند.
  • نتایج تصادفی MSA 2050 RAID 10 HDD: پیکربندی کنترلر دوگانه،192 (K15) HDD ، 12 درایو در هر گروه دیسک ؛ 8 گروه دیسک در هر Pool.
  • نتایج خواندن متوالی MSA 2040 RAID 10 HDD: پیکربندی کنترلر دوگانه، 96 (K15) SAS ، 12 درایو در هر گروه دیسک ؛ 4 گروه دیسک در هر Pool.
  • نتایج نوشتن متوالی MSA 2040 RAID 10 HDD: پیکربندی کنترلر دوگانه، 48 (K15) SAS ، 12 درایو در هر گروه دیسک ؛ 2 گروه دیسک در هر Pool.
  • نتایج تصادفی متوالی MSA 2050 RAID 5 HDD: پیکربندی کنترلر دوگانه، 180 (K15) HDD ، 9 درایو در هر گروه دیسک ؛ 10 گروه دیسک در هر Pool.
  • نتایج متوالی MSA 2050 RAID 5 HDD: پیکربندی کنترلر دوگانه، 72 (K15) HDD ، 9 درایو در هر گروه دیسک ؛ 4 گروه دیسک در هر Pool.
  • نتایج تصادفی MSA 2050 RAID 6 HDD: پیکربندی کنترلر دوگانه، 180 (K15) HDD ، 10 درایو در هر گروه دیسک ؛ 9 گروه دیسک در هر Pool.
  • نتایج خواندن متوالی MSA 2050 RAID 6 HDD: پیکربندی کنترلر دوگانه، 80 (K15) HDD ، 10 درایو در هر گروه دیسک ؛ 4 گروه دیسک در هر Pool.
  • نتایج نوشتن متوالی MSA 2050 RAID 6 HDD: پیکربندی کنترلر دوگانه، 40 (K15) HDD ، 10 درایو در هر گروه دیسک ؛ 2 گروه دیسک در هر Pool.
  • نتایج MSA 2050 RAID 1 SSD: پیکربندی کنترلر دوگانه، 8 SSD، 2 SSD در هر گروه دیسک ؛ 2 گروه دیسک در هر Pool.
  • نتایج MSA 2050 RAID 5 SSD: پیکربندی کنترلر دوگانه، 6 SSD، 3 SSD در هر گروه دیسک ؛ 1 گروه دیسک در هر Pool.
  • نتایج MSA 2050 RAID 6 SSD: پیکربندی کنترلر دوگانه، 8 SSD، 4 SSD در هر گروه دیسک ؛ 1 گروه دیسک در هر Pool.

MSA 2050 Regulatory Info

Safety

  • UL 60950-1 (USA)
  • CAN/CSA-C22.2 No.60950-1-03 (Canada)
  • EN 60950-1 (European Union)
  • GS mark (Germany)
  • IEC 60950-1 (International)
  • CCC Mark (power supply only, China PRC)

 

Electromagnetic Compatibility

  • VCCI:2008-04 Class A (Japan)
  • FCC 15:109(g) Class A (USA)
  • ICES-003:2004 Class A (Canada)
  • EN55022 : (European Union Class A); CISPR 22 (International Class A)
  • EN61000-3-2 : (Harmonics) (European Union)
  • EN61000-3-3 : (Flicker) (European Union)
  • EN 55024 (European Union, Immunity, Class A);CISPR 24 (International Immunity, Class A)
  • AS/NZS CISPR 22, Class A (Australia, New Zealand)
  • CNS 13438 Taiwan, Class A (Taiwan)
  • KN22 Class A (Emissions Class A); KN24 (Immunity) (S Korea)

 

RoHS and WEEE

RoHS-6/6 Compliance, China RoHS, WEEE

 

Country Approvals

United States ,Australia/New Zealand, Canada, China (PRC), European Union

 

 

 

برخی از مشتریان