شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

تامین و نگهداری تجهیزات – F5 – Fortinet – HPE

021-76871880
سبد خرید ( 0 مورد)
  • صفحه اصلی
  • اخبار شرکت
  • طبق هشدار امنیت سایبری، رمزگذاری سربه‌سر نرم‌افزارهای پیام‌رسان به کودکان آسیب می‌رساند.

طبق هشدار امنیت سایبری، رمزگذاری سربه‌سر نرم‌افزارهای پیام‌رسان به کودکان آسیب می‌رساند.

خبرگزاری مهر به نقل از پرس اسوسیشن، گزارش داده است که کمیسیونر کودکان در انگلیس، در ارتباط با بالارفتن میزان خطر برای کودکان، در پروژه شبکه‌های اجتماعی به‌منظور افزایش رمزگذاری سرویس‌های پیام‌رسان، هشدار داد.

طبق گزارش «آن لانگفیلد» رمزگذاری سر‌به‌سر مانع از آگاهی دیگران از محتوای چت به غیر از طرفین گفت‌وگو می‌شود و در نتیجه پلتفرم‌ها نمی‌توانند محتواها را دنبال کنند. و در همین راستا، پلیس نیز قادر به جمع‌آوری اطلاعات و شواهد ضروری برای سوء‌استفاده از کودکان، نخواهد بود.

این گزارش با عنوان «دسترسی ممنوع است؛ چگونه رمزگذاری سر‌به‌سر ایمنی کودکان در فضای آن‌لاین را تهدید می‌کند» منتشر شده است و در آن ادعا شده است که 9 کودک از هر 10 کودک  در رده سنی 8 تا 17 سال، از پیام‌رسان استفاده می‌کنند. و این نشان‌دهنده در معرض خطر بودن میلیون‌ها نوجوان و کودک در این کشور است.

طبق گفته لانگفیلد، ردیابی مجرمان و اطلاع‌رسانی به پلیس در هنگام ضرورت، با رمزگذاری پیام‌رسان‌ها مشکل‌تر می‌شود. و به‌این‌ترتیب احتمال پنهان ماندن تعداد زیادی از جرائم علیه کودکان، بسیار زیاد است.

در این تحقیق عنوان شده است که هنگام ثبت‌نام در پیام‌رسان‌ها، نیمی از نوجوانان در رده سنی 11 تا 13 سال و یک‌سوم کودکان در رده سنی 8 تا 10 سال، در اعلام سن خود، دروغ گفته‌اند.

آسیب رمزگذاری سر‌به‌سر نرم‌افزارهای پیام‌رسان به کودکان

برهمین اساس، «آن لانگفیلد» خواستار ارائه لایحه آسیب‌های آن‌لاین در 2021 از دولت شده است و می‌خواهد که دولت برنامه سخت‌گیرانه‌ای برای تنبیه پلتفرم‌هایی که خطاکار هستند در نظر بگیرد.

فیس‌بوک پیش از این، طرحی به‌منظور رمزگذاری کامل ارتباطات در برنامه‌های کاربردی مسنجر و دایرکت اینستاگرام اعلام کرده است و همین موضوع، افزایش نگرانی‌ها در انگلیس را به دنبال داشته است. ضمن آن‌که پیام‌رسان دیگر این شرکت یعنی واتس‌اپ، پیش از این، کاملاً رمزگذاری شده است.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
در صورتی که نیاز به مشاوره دارید از طریق زیر اقدام نمایید. همکاران ما در کمترین زمان با شما تماس حاصل می‌کنند.

مطالب مرتبط

راهکار SilverLine

این راه­کار شامل ارائه سرویس ­های مبتنی بر امن ­سازی ترافیک WEB Application و جلوگیری از حملات DDoS در لایه زیرساخت شبکه به کمک پشتیبانی

ادامه مطلب »

راهکار BIG-IQ

این محصول شامل یک Framework با هدف مدیریت متمرکز انواع مختلفی از راه­کارها و تجهیزات F5 شامل تجهیزات سخت­افزاری، نسخه مجازی و راه­کارهای تحت Cloud

ادامه مطلب »

معرفی شرکت F5

    شرکت F5 Networks (F5 LABS) فعالیت خود را در سال 1996 در سیاتل آمریکا با تمرکز بر روی بهینه ­سازی سرویس­ ها و

ادامه مطلب »