02176871880

تماس با ما

ایمیل آدرس

sg@sapras.co.ir

Blog

سی پی یو سرور G10 سری سوم

پردازنده‌های HPE ProLiant Servers G10

پردازنده‌های زئون توسط کمپانی اینتل در 5 نسل به بازار معرفی شده‌اند و نسل 5 این پردازنده‌ها برای سرورهای HP G10 ارائه شده‌اند.

اینتل با معرفی نسل پنجم Xeon Series، کارایی بالاتر و بازدهی بیش‌تری را در سرورهای نسل 10 اچ پی ارائه داده است. این نسل از پردازنده‌های اینتل‌زئون در چهار دسته Silver، Gold، Platinum و Bronze قرار می‌گیرند.

بررسی پیکربندی گلد (Gold) پردازنده‌های اینتل‌زئون Scalabele:

دو سری 5000 و 6000 از خانواده Gold وجود دارند که به منظور استفاده از دیتاسنترهای Enterprise، پردازش‌های Multi-Cloud و نیز شبکه، با ویژگی‌های بهبودیافته طراحی و معرفی شده‌اند. سری 5000 خانواده Gold، با بهره‌مندی از ویژگی‌هایی مانند پشتیبانی از قابلیت اطمینان بالا، تأمین امنیت به صورت سخت‌افزاری و نیز مقرون به صرفه بودن، کارایی بالایی را در اختیار قرار می‌دهند. این سری از پردازنده‌ها دارای 4 سوکت است و با ویژگی مقیاس‌پذیری برای محیط‌های کاری گوناگون استفاده می‌شود. در سری 6000 این پردازنده‌ها، امکان استفاده از حداکثر 88 هسته به‌صورت 4 سوکت 22هسته‌ای فراهم است که 6 ترابایت حافظه را ارائه می‌‌دهند، در این سری نیز قابلیت پشتیبانی از حداکثر 4 سوکت  وجود دارد و با توجه به اینکه به لحاظ کارایی بهینه‌شده هستند،‌کاملاً مقرون‌به صرفه‌اند.

بررسی پیکربندی سیلور (Silver) پردازنده‌های اینتل‌زئون Scalabele:

سری 4000 خانواده سیلور، کارایی و نیز امنیت بالایی را در سطح سخت‌افزار فراهم می‌سازند در نتیجه برای پردازش‌های دیتاسنتر، شبکه و بهبودبخشیدن به کارایی Storage در محیط‌های کاری با ابعاد متوسط و کسب‌ کارهایی که در زمینه فناوری اطلاعات در حال توسعه و رشد هستند، بسیار مناسبند. از آنجایی که توان مصرفی این پردازنده‌ها، 70 وات است در نتیجه در رده پردازنده‌های کم‌مصرف قرارمی‌گیرند و با پشتیبانی از 24 هسته و دو سوکت در نهایت می‌توانند یک و نیم ترابایت حافظه را ارائه دهند.

برای آشنایی با سایر پردازنده‌های سرور نسل 10 و نسل 9 اچ پی مطلب “خرید CPU سرور اچ پی” را مطالعه کنید. 

سبد خرید فروشگاه بستن