مقالات

بلاک شدن فورتی گیت و آپدیت آفلاین

موضوع بلاک شدن فورتی‌گیت (FortiGate) در حقیقت، مقدمه‌ای برای آشنایی با لایسنس فایروال فورتی‌گیت (FortiGate) است. این لایسنس‌ها در انواع مختلفی عرضه شده‌اند. پیش از آنکه به موضوع بلاک شدن و آپدیت‌های فورتی‌گیت (FortiGate) بپردازیم، لازم است نگاهی اجمالی به دلایل استقبال کاربران از محصولات فورتی‌گیت (FortiGate) بیندازیم. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

مزایای تجهیزات فورتی‌نت

 

مزایای تجهیزات فورتی‌نت (Fortinet)

تجهیزاتی که کمپانی فورتی‌نت (Fortinet) طراحی و تولید کرده است، ازتوانایی‌های زیادی برخوردارند که همین امر، خریداری آن‌ها‌ را تأمل برانگیز می‌کند. تجهیزات فورتی‌نت (Fortinet) از پنل کاربری کاربرپسند (user friendly) برخوردارند و در نتیجه کاربران قادر خواهند بود با طی یک دوره چندساعته آموزش کاربردی، با این تجهیزات کار کنند. دستگاه‌های فورتی‌نت (Fortinet) در طیف وسیعی عرضه می‌شوند و همین امر بهره‌مندی از یک شبکه پیشرفته از محصولات مختلف یک برند یکسان، را برای سازمان‌های بزرگی مانند پتروشیمی فراهم می‌کند. بدیهی است که وجود تجهیزات مختلف از یک برند واحد، مدیریت دستگاه‌های تحت شبکه را آسان خواهد کرد. افزون بر آن، تجهیزات امنیتی فورتی‌نت (Fortinet)، از قیمتی مقرون‌به‌صرفه و اعتبار در سطح جهان برخوردارند که این ویژگی‌های قابل توجه، موجب تمایل کسب‌و‌کارها و سازمان‌های کوچک تا بزرگ به خریداری و استفاده از این تجهیزات می‌شود.

نگاهی کوتاه به تجهیز فورتی‌گیت (FortiGate)

در میان تجهیزات امنیتی که کمپانی فورتی‌نت (Fortinet) عرضه کرده است، فورتی‌گیت (FortiGate) بدون شک یکی از پرطرفدارترین آن‌ها محسوب می‌شود که به صورت مجموعه‌ای وسیع از عملکردهای امنیتی و شبکه‌های نسل بعدی ارائه شده است. فورتی‌گیت (FortiGate)این قابلیت را دارد که در ارتباط با چالش‌های موجود، راهکارهای جامع امنیتی ارائه دهد و آن‌ها را رفع کند. منظور از جامع بودن فورتی‌گیت (FortiGate)، فیچرهای antispam، webfiltering، IPS، IDS، OS و Antivirus‌است. کاهش پیچیدگی برای کاربران و مدیران شبکه، افزون بر آن ارائه برترین و جامع‌ترین شیوه‌های امنیتی، از مزایای فورتی‌گیت (FortiGate) محسوب می‌گردد. فایروال فورتی‌گیت (FortiGate Firewall) از توانایی‌های بسیار زیادی برخوردار است که چنانچه با فایروال‌های برندهای دیگر مقایسه کنید، مشاهده می‌کنید که فایروال‌های کمپانی فورتی‌نت (Fortinet) با ارزیابی در آزمایشگا‌های مجزا و متفاوت از هم، بالاترین امتیاز اثربخشی را کسب کرده‌اند. این موضوع به دلیل چشم‌انداز کمپانی فورتی‌نت (Fortinet) در ارتباط با تأمین امنیت در سطح گسترده، به صورت یکپارچه و با کارایی بالا در زیرساخت‌های فناوری اطلاعات است.
شرکت ساپراصنعت با سال‌ها تجربه در حوزه امنیت، در زمینه واردات تجهیزات امنیتی فورتی‌نت (Fortinet)  به صورت بدون واسطه و در مراحل بعدی یعنی نصب، راه‌اندازی و نیز آموزش همراه با پشتیبانی تجهیز فورتی‌گیت (FortiGate) و تجهیزات دیگری که کمپانی فورتی‌نت (Fortinet) آن‌ها را عرضه کرده است، مانند فورتی‌وب (Fortiweb)، فورتی منیجر (FortiManager) و فورتی آنالایزر (FortiAnalyzer) مفتخر است که مانند همیشه همراه مشتریان گرامی باشد.

 

مزایای تجهیزات فورتی‌نت

مزایای تجهیزات فورتی‌نت

 

بلاک شدن فورتی‌گیت (FortiGate)

در کمپانی فورتی‌نت (Fortinet)، سرویسی تحت عنوان لایسنس آفلاین عرضه نمی‌شود و این نوع سرویس، در واقع تنها برای سازمان‌ها و کسب و کارهایی است که شرکت اصلی، تجهیزات فورتی‌نت (Fortinet) آن‌ها را بلاک نموده است، و یا دستگا‌ه‌های سازمانی که امکان دسترسی به اینترنت برایشان مهیا نیست،‌ می‌توانند از این سرویس استفاده کنند. بسیار حائز اهمیت است که در دریافت لایسنس فورتی‌گیت (FortiGate) موردنیاز سازمان، دقت لازم را داشته باشید و تنها از شرکت‌های معتبر که نمایندگی فورتی‌نت (Fortinet) دارند، دریافت کنید، تنها در این صورت است که امکان به‌روزرسانی به صورت روزانه و لحظه‌‌ای از سرویس امنیتی فورتی‌نت (Fortinet) یعنی فورتی‌گارد (FortiGuard) برای شما فراهم می‌شود.
موضوع مطرح شده به این سادگی نیز نخواهد بود، و پیچیدگی‌هایی با خود به همراه دارد. دلیل این پیچیدگی‌ها، تحریم‌هایی است که علیه ایران اعمال شده است و امکان دریافت آپدیت از کشور ایران فراهم نیست ، بنابراین بسیار ضروری است که یک تانل امن  برای دریافت لایسنس فورتی‌گیت (FortiGate)، مورد استفاده قرار بگیرد. نکته‌ای که لازم است به آن توجه ویژه داشته باشید این است که در صورتی که در پیداکردن یک تانل امن، تلاش خود را به کار نبندید و قصوری صورت بگیرد، این امر، بلاک شدن فورتی‌گیت (FortiGate) را به دنبال خواهد داشت.

 

مزایای تجهیزات فورتی‌نت

همان‌طور که گفته شد تحریم‌هایی که علیه کشورمان ایران، اعمال شده است، موجب شده تا برخی از کاربران محصولات فورتی‌نت (Fortinet)، ترجیح دهند که به صورت آفلاین از فایروال‌های خود استفاده نمایند. استفاده آفلاین از محصولات فورتی‌نت (Fortinet)، دستگاه را از خطر بلاک شدن دور می‌کند و در ضمن آن، نیازی نیست که برای خرید لایسنس آنلاین تجهیزات فورتی‌نت (Fortinet) به طور سالیانه، هزینه‌های زیادی پرداخت شود. قابل توجه است که در این صورت، دریافت آپدیت‌های امنیتی به صورت آنلاین توسط دستگاه انجام نمی‌شود و وظیفه انتقال آن به دستگاه، بعد از هر بار توزیع به‌روزرسانی، برعهده مدیر شبکه است که به صورت دستی انجام می‌دهد.
در هر حال و شرایطی، به‌روزرسانی بدین شکل، با تأخیر همراه خواهد بود و امکان دریافت فایل‌ها از فورتی‌نت (Fortinet) به صورت مستقیم برای کاربر مهیا نیست، بسیار اهمیت دارد که در خریداری محصول و آپدیت‌های ضروری و مهم از شرکت‌های معتبر دقت لازم را به عمل آورید تا از صحت فایل‌ها و دریافت آن با بالاترین سرعتی که امکان‌پذیر است، اطمینان حاصل نمایید. دریافت پچ‌های آپدیت، با ارائه پنل FTP، موجب سهولت کار می‌شود. در ارتباط با تأمین لایسنس‌های آنلاین، این موضوع  دارای حساسیت‌ بیش‌تری است. راه‌کارهای گذشته برای فعال‌سازی آپدیت دیگر در سال‌های اخیر دیگر کارایی ندارد و در بلک‌لیست شرکت فورتی‌نت (Fortinet)، دستگاه‌های زیادی قرار گرفتند و به اصطلاح بلاک (Block) شده‌اند. قطعاً به همین نسبت نیز رفع این بلاک، یعنی  unblockشدن، نیز با سختی، بیش‌تری مواجه شده است و در عمل امکان‌ناپذیر شده است. به همین دلیل است که مجدد تأکید می‌کنیم از شرکت‌هایی که نماینده فروش محصولات فورتی‌گیت (FortiGate) هستند و قادرند راه‌کارهای عملی دور زدن تحریم‌ها به لحاظ فنی ارائه دهند، مشاوره بگیرید و از تخصص آن‌ها بهره‌مند شوید. در این حالت، اولویت اصلی انتخاب تأمین‌کننده، قیمت پایین‌تر نخواهد بود.
در این میان شرکت‌هایی هستند که با درنظرگرفتن فشارهای اقتصادی، عملیات‌هایی که می‌بایست به‌طور دقیق و با صرف هزینه زیاد، انجام شود، را فاکتور گرفتند و در سال های اخیر، با قیمت پایین این محصولات امنیتی را به فروش رساندند، تجربه ناکافی و درنظر نگرفتن همه جوانب، در نهایت به غیرفعال‌شدن یا بلاک‌شدن دستگاه‌ها منجر شده است که این خود، از دست‌‌رفتن لایسنس و ضرر مالی زیادی را به دنبال داشته است و شبکه کاربران را با خطر جدی رو‌به‌رو نموده است. به‌همین دلیل است که خرید و ثبت سفارش این محصولات تخصصی می‌بایست توسط شرکت‌هایی انجام شود که افزون بر این‌که می‌توانند ثبت سفارش کنند و لایسنس را به طور مستقیم خریداری کنند، دارای نیروی فنی و دانش تخصصی لازم به‌منظور فعال‌سازی اصولی آن نیز باشند و به‌این‌ترتیب تلاش کنند هرگونه مشکل را به حداقل کاهش دهند. تبعاً حفظ کیفیت که در ارائه سرویس لحاظ می‌شود، موجب تحمیل هزینه می‌شود و افزایش قیمت را به دنبال دارد.

بررسی آپدیت‌های آنلاین و آفلاین فورتی‌گیت (FortiGate)

لایسنس‌های فورتی‌نت (Fortinet) با پارت‌نامبرهای متفاوتی مشخص می‌شوند که هر پارت‌نامبر، از فیچرها و سطح خدمات پشتیبانی مختلفی برخوردار است. اما فیچرهایی مانند: OS، antispam، webfiltering، IPS، IDS و Antivirus در بیش‌تر این لایسنس‌ها وجود دارد. نکته حائز اهمیت این است که چنانچه بخواهید از تجهیزات فورتی‌نت (Fortinet)، به صورت آفلاین استفاده کنید، راه‌های برقراری ارتباط دستگاه با فورتی‌گارد (FortiGuard) می بایست مسدود گردد، تا از مسدود شدن سریع دستگاه جلوگیری شود. در لایسنس آنلاین نیز، انتخاب یک شرکت معتبر با کارشناسان فنی مجرب، برای اطمینان از تانل و تنظیمات لازم برای جلوگیری از بلاک‌شدن h از جمله بلاک شدن FortiGate بسیار اهمیت دارد. به این مورد توجه داشته باشید که در زمان تمدید لایسنس‌های آنلاین، چنانچه بین زمان به پایان رسیدن لایسنس قبلی و دریافت لایسنس جدید، فاصله زمانی ایجاد شود، این فاصله از لایسنس جدید کسر می‌گردد.

آپدیت آفلاین فورتی‌گیت (FortiGate)

امکان فعال‌سازی فیچرهای antispam، webfiltering، IPS، IDS، OS و Antivirus در تجهیزاتی که از لایسنس آنلاین برخوردارند، فراهم است این در حالی است که برای دو فیچر webfiltering و antispam هیچ پد آپدیتی در لایسنس آفلاین موجود نیست و استفاده از این دو ویژگی بسیار با اهمیت، در دستگاه‌های فاقد لایسنس آنلاین، امکان‌پذیر نیست. آپدیت‌های آفلاین در سیستم‌عامل ورژن 6 به پایین،  آپدیت‌ها به کمک محیط گرافیکی GUI به سهولت قابل استفاده است اما در سیستم‌عامل ورژن‌های 6 به بالا، آپدیت فیچرهای فورتی‌گارد (FortiGuard) با استفاده از دسترسی‌های FTP و Command Line امکان‌پذیر می‌شود. پچ‌های آپدیت در حال آفلاین، به صورت یک فایل در دسترس مشتری قرار داده می‌شود و کاربر قادر است آپدیتی که در نظر دارد را با واردکردن این‌ فایل‌ها به شکل دستی، به انجام برساند. باتوجه به موضوعی که در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم و نکاتی که گفته شد، انتخاب شرکت‌های معتبر می‌بایست در اولویت قرار بگیرد. کارشناسان فنی ما در ساپراصنعت با توجه به سابقه طولانی و تجربه چندین‌ساله شرکت، آمادگی لازم و دانش کافی برای ارائه راهنمایی و مشاوره به شما عزیزان را دارند، و می‌توانید از انواع آپدیت‌های محصولات فورتی‌نت (Fortinet) به محض این‌که از سوی شرکت فورتی‌نت (Fortinet)، release شود، از طریق راه‌های ارتباطی که شرکت در اختیارتان قرار می‌دهد، مطلع شوید و بدون نگرانی از بلاک شدن فورتی‌گیت (FortiGate)، آن‌ها را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *