اخبار شرکت

دانشکده فنی شهید شمسی پور و شرکت ساپرا صنعت سمینار بازار IT در ایران

دانشکده فنی شهید شمسی پور و شرکت ساپرا صنعت سمینار بازار IT در ایران

 

 

 این همایش به مناسبت روز ملی کارآفرینی و با رویکردی کاملاً کاربردی و با هدف حرفه و دانشگاه، خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی همراه بود. روز ملی کارآفرینی فرصت مغتنمی است تا دانشجویان با رشته ­ها و فعالیت­های آموزشی آشنا و از ظرفیت های بخش خصوصی و دولتی بهره مند شوند

سخنران همایش مهندس مسعود کیمیایی مدیر فنی شرکت فنی و مهندسی ساپرا صنعت بیان کرد: امروزه حوزه­ های «فناوری اطلاعات» بسیار گسترده و پیچیده شده‌ است. این حوزه دارای گرایش­های متنوعی می­باشد و با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی، شناخت این گرایش­ها برای وارد شدن به بازار کار این صنعت در سراسر دنیا ضروری به نظر می­رسد .

در همین راستا گروه شرکت­های ساپرا به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در صنعت فناوری اطلاعات کشور، با همکاری دانشکده شهید شمسی پور بستری مناسب برای تعامل و ارتباط بین صنعت و دانشگاه محقق سازد. مهندس کیمیایی افزود: بازار کار فناوری اطلاعات (IT) در ایران بسیار پررونق است ولی تحصیل، به تنهایی پاسخگوی این نیاز نیست بلکه وجود «مهارت و تجربه» نیز در کنار آن ضروری است. در دنیای امروز که هر روز شکل تازه ای از ارتباطات اقتصادی به وجود می‌آید، افراد ، شرکت ها و مؤسسات باید در تعاملات بیشتری با یکدیگر قرار بگیرند و درواقع ارتباط بین صنعت و دانشگاه بسیار ضروری خواهد بود.

در اولین قدم بعد از امضای تفاهم نامه، سمینار شناخت نقشه راه و مبانی ورود به بازار کار فناوری اطلاعات برگزار گردید . در این سمینار نقشه راه شناخت حوزه­های مختلف شبکه و کاربرد آن در صنعت،  مفاهیم و اصول پایه شبکه ، گرایش­های مختلف در فناوری اطلاعات، انواع مدارک معتبر در شبکه، شرکت­های پیشرو در فناوری اطلاعات، دوره­های آموزشی استاندارد در زمینه شبکه، انواع بسترهای مجازی برای  لابراتوارهای پیشرفته ، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *