تازه های خبری, مقالات

زنان در امنیت سایبری

صنعت امنیت سایبری برای افزایش تنوع در میان متخصصان شاغل در بخش‌های فناوری، ابتکارات متعددی را دنبال می‌کند، با این حال زنان هنوز کمتر از ۲۵ درصد از نیروی کار امنیت سایبری امروزی را تشکیل می‌دهند. در حالی که ۸۳ درصد از سازمان‌ها مدعی‌اند که اقدامات زیادی جهت ایجاد تنوع در روند استخدام انجام داده‌اند، اما افراد مورد بررسی نشان می‌دهند که ۴۰ درصد از آن‌ها در یافتن نامزدهای واجد شرایط با پیشینه‌های مختلف، از جمله زنان، مشکل دارند.

بخشی از مصاحبه سینی آنتونی مدیر ارشد تحقیق و توسعه در شرکت Fortinet  را مطالعه خواهید کرد:

فرصت‌ها و مشاوره برای زنان در امنیت سایبری

آیا می توانید به طور خلاصه تجربه کاری و شغلی خود را تا به امروز توضیح دهید؟

سینی: من کارم را با سیسکو سیستمز در هند شروع کردم، جایی که با شبکه آشنا شدم. در اوایل کارم، بر یادگیری و کسب تجربه عملی با فناوری‌های جدید در زمینه شبکه تمرکز کردم. من به عنوان یک مهندس تست توسعه کار کردم و پیاده‌سازی پروتکل‌های مختلف را از حوزه‌های مختلف آزمایش کردم، مانند سوئیچینگ، مسیریابی، شبکه‌های خصوصی مجازی، کیفیت خدمات و موارد دیگر. در حین کار، مدرک کارشناسی ارشد خود را در سیستم‌های نرم افزاری گرفتم و چندین دوره گواهینامه را گذراندم.

چه چیزی شما را در امنیت سایبری جذب کرد؟ چگونه به فورتی نت رسیدید؟

سینی: در حالی که اینترنت به طرق مختلف به جامعه کمک کرده است، پدر و مادر شدن باعث شد تا من از این که دنیای دیجیتال به طور بالقوه چقدر خطرناک است آگاه شوم. من میل به یادگیری بیشتر در مورد امنیت سایبری را داشتم، به این امید که بتوانم از فرزندانم بهتر محافظت کنم و در یک زمینه مهم تأثیر بگذارم. من فورتی‌نت را یک بازیگر پیشرو در این بخش یافتم و به دنبال فرصتی برای پیوستن به شرکت بودم.

آیا توضیح می‌دهید که کار کردن یک زن در بخش فناوری چگونه است و به کدام دستاورد شغلی بیشتر افتخار می‌کنید؟

سینی: من همیشه تجربیات مثبتی با همسالانم داشته‌ام و حمایت لازم را پیدا کرده‌ام. من معتقدم اشتیاق من به دانش باعث برجسته شدن من شد و همکاری با دیگران را برایم آسان کرد. وقتی به گذشته نگاه می‌کنم، رضایت بخش‌ترین لحظات شغلی مربوط به تأثیر مثبت بر جامعه و اطرافیانم است. نقش فعلی من هر روز این احساس را به من می‌دهد که می‌توانم تأثیری را که روی مشتریان و همسالانم می‌گذارم اندازه‌گیری کنم. اگر مجبور باشم فقط یک دستاورد را انتخاب کنم، اولین چیزی که به ذهنم می‌رسد، کار من روی گواهینامه اس دی ون ان اس اس فورتی نت است.

آموزش و راهنمایی چه نقشی در حرفه شما داشته است؟

سینی: در اوایل کارم، همیشه به دنبال فرصت‌های آموزشی بودم. این یک راه آسان برای یادگیری چیزهای جدید و دریافت دیدگاه‌های متفاوت از دیگران بود. من همچنین الگوهایی را در اطرافم شناسایی کردم و به این نکته اشاره کردم که در صورت امکان به دیگران آموزش دهم و راهنمایی کنم. معتقدم این تلاش‌ها به من توانایی درک دیدگاه‌های مختلف را داد، که مهارتی حیاتی در حل هر مسئله فنی یا غیر فنی است. افزایش مهارت‌ها و دنبال کردن آموزش‌های فنی به رشد شخصی و حرفه‌ای من کمک کرد.

چه توصیه‌ای به زنانی که به دنبال شروع یا رشد حرفه امنیت سایبری خود هستند، می‌دهید؟

سینی: زنان در فناوری باید یادگیری و ارتقای مهارت‌های خود را در اولویت قرار دهند. متعادل کردن همه اینها با زندگی شخصی یک چالش مداوم است. با این حال، اگر عادت به یادگیری هر روز چیز جدید، بزرگ یا کوچک داشته باشید، این روند آسان‌تر و لذت بخش‌تر می‌شود. در پایان هر روز، همیشه دو سؤال از خودم می‌پرسم: امروز چه آموختم؟ و آیا اقدامات من تأثیر مثبتی داشته است؟ این دو سؤال به من انگیزه می‌دهد و انگیزه‌ام را حفظ می‌کند. اگر بخواهید در هر کاری که انجام می‌دهید تأثیر مثبتی ایجاد کنید، به طور خودکار روابط خوبی ایجاد خواهید کرد و اطراف خود را با افراد بزرگ احاطه خواهید کرد. توصیه من این است که بدون در نظر گرفتن نتیجه، همیشه بهترین عملکرد را داشته باشید. در نهایت، با احساس قوی موفقیت و رضایت، پاداش ها را درو خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *