02176871880

تماس با ما

ایمیل آدرس

sg@sapras.co.ir

Blog

برنامه ژاپن برای حفاظت از بازی‌های المپیک

طبق گزارشی که ایرنا منتشر کرده است کمیته برگزاری بازی‌های 2020 توکیو، به منظور مقابله با حملات سایبری، 200 کارشناس در حوزه امنیت IT و Hacking استخدام کرده است.

این افراد در حوزه IT و Internet‌ بسیار خبره و کارشناس هستند و همکاری آ‌نها با کمیته برگزاری بازی‌ها با عنوان هکرهای اخلاق‌مدار صورت می‌گیرد تا چنانچه حملات سایبری روی دهد، با آن‌ها مقابله شود.

این افراد متخصص، دوره‌های آموزشی حرفه‌ای و عملیاتی ضدخرابکاری را پشت سر گذاشته‌اند و تجهیز، پشتیبانی زیرساخت‌ها و نیز تمهیدات برگزاری مراسم  در بازی‌های المپیک بر عهده آن‌ها گذاشته شده است.

برنامه ژاپن برای حفاظت از بازی‌های المپیک از حملات سایبری
برنامه ژاپن برای حفاظت از بازی‌های المپیک از حملات سایبری

مراسم بازی‌های المپیک به صورت زنده از شبکه‌های گوناگون بین‌المللی پخش می‌شود و همین موضوع نیز موجبات نگرانی را فراهم می‌کند. زیرا امکان ایجاد اختلال در فرایند معمول برگزاری مراسم وجود دارد. از این رو، افراد عضو کمیته برگزاری توکیو 2020 برای این بازی‌ها، در حال آماده‌سازی هستند.

در مهرماه امسال ژاپن اعلام کرده است که برای حفاظت از بازی‌های المپیک 2021 توکیو یک مجموعه اقداماتی را در نظر دارد. این اعلان ژاپن، زمانی صورت گرفته است که هکرهای روسیه از سوی امریکا و انگلیس، به حملات سایبری در بازی‌های المپیک زمستانی 2018 متهم شدند و 6 نیروی واحد اطلاعات ارتش روسیه نیز از سوی امریکا تحریم شد و البته که روسیه زیر بار این اتهامات نرفت.

طبق اعلام کابینه دولت ژاپن هراقدامی که لازم باشد برای جلوگیری از هرگونه حمله مجازی به بازی‌های المپیک و پارالمپیک 2021 را انجام خواهند داد. این اقدامات در راستای بخشی دیگر از تأمین امنیت سی و دومین دوره بازی‌های المپیک در ژاپن انجام می‌شود.

مشاوره رایگان
سبد خرید فروشگاه بستن