شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

شرکت فنی مهندسی ساپرا صنعت

تامین و نگهداری تجهیزات – F5 – Fortinet – HPE

021-76871880
سبد خرید ( 0 مورد)

رویکرد آزمایش نفوذ برای تأمین نیاز امنیت اینترنت اشیا

آزمایش نفوذ دستگاه‌های اینترنت اشیا

طبق گفته محققان، سیستم‌های داخلی از جمله قفل‌های درب و لامپ‌های مبتنی بر اینترنت اشیا (IoT) در ساختمان اداری شرکت‌ها، و نیز سیستم‌های خارجی، به طور معمول به این شکل است که از راه دور در یک جایی مستقر می‌شوند و با کمک یک VPN به شبکه محلی سازمانی (LAN) یا شبکه گسترده (WAN) می‌توانند ورود پیدا کنند.

 

دستگاه‌ها از طرق مختلف در معرض خطر قرار می‌گیرند: اول اینکه در کداصلی تولید‌کننده در زمان ارسال امکان دارد باگ یا بدافزاری وجود داشته باشد. که سازنده می‌تواند از آن مطلع یا بی‌اطلاع باشد. و طریق دیگر اینکه امکان هک یک واحد با بدافزار توسط مهاجمان مخرب در ماه‌های بعد فراهم است.

زمانی که دسترسی به آدرس IP یا شبکه برای اینترنت اشیا فراهم شود، تمام کابوس‌های امنیتی پدیدار می‌گردند. و بدتر از آن این است که زمانی که زیرساخت‌های امنیتی تحت تأثیر قرار می گیرند، کد مخرب قادر است اقدامات مخرب دستگا‌ها را ترویج دهد که با هدف تولید آن در تناقض است. به عنوان مثال تغییر درصد شیمیایی در خط مونتاژ دارو.  ضمن آن‌که امکان استفاده کد مخرب از یک دستگاه فقط به عنوان یک کانال شبکه به راحتی فراهم است، در نتیجه اهمیتی ندارد که هدف رسمی آن خطرناک است، با توجه به این مورد که هدف آن دست‌یابی به شبکه و آسیب‌رسانی به آن از راه دور است.

در چنین موقعیتی، یک مدیر ارشد اطلاعات یا IT چه عملکردی می‌بایست داشته باشد؟

به اعتقاد کارشناسان اگر یک تیم هک یا آزمایش‌کننده نفوذ وجود داشته باشد که کد هر دستگاه اینترنت اشیا را به طور پیوسته و مکرر برای دستورالعمل‌های شیطانی مورد بررسی قرار دهد، در این صورت هزینه زیادی تحمیل می‌شود. افزون بر آن از آن‌جایی که دسترسی کامل برای تیم امنیتی معمولاً وجود ندارد ، نمی‌تواند به تعداد زیادی دستگاه اینترنت اشیای  درجه مصرف‌کننده که شبکه محلی سازمانی خانگی کارکنان شما را به اشتراک می‌گذارند، کمک کند.

آزمایش نفوذ دستگاه‌های اینترنت اشیا

آزمایش نفوذ دستگاه‌های اینترنت اشیا کمک می‌کند؟

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، تست نفوذ برای دستگاه‌های اینترنت اشیا، در سازمان بسیار حائز اهمیت است. اما سؤال مهم این است که آیا مقرون به صرفه است؟ یا جانب احتیاط رعایت می‌شود؟ لازم است بدانید که در شرکت‌های مختلف پاسخ این سؤال نیز متفاوت است.

استیو زالوسکی (Steve Zalewski)، معاون مدیر ارشد فناوری اطلاعات «Levi Strauss & Co»، شرکت پوشاک جهانی 6 میلیارد دلاری اعتقاد دارد که آزمایش نفوذ اینترنت اشیا عاری از مشکل است. زالوسکی یادآور شده است که این‌ها دستگاه‌های تأیید نشده با اعتبار در شبکه مورداعتماد وی نیستند و این یک تکنولوژی به بلوغ نرسیده و بدون کنترل‌های امنیتی بالغ است.  که می‌بایست سخت‌گیر باشیم . مشکلی که در ارتباط با دستگاه‌های اینترنت اشیا وجود دارد این است که در قابلیت‌های عملکردی دستگاه‌ها، به امنیت توجه نمی‌شود.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
در صورتی که نیاز به مشاوره دارید از طریق زیر اقدام نمایید. همکاران ما در کمترین زمان با شما تماس حاصل می‌کنند.

مطالب مرتبط

راهکار SilverLine

این راه­کار شامل ارائه سرویس ­های مبتنی بر امن ­سازی ترافیک WEB Application و جلوگیری از حملات DDoS در لایه زیرساخت شبکه به کمک پشتیبانی

ادامه مطلب »

راهکار BIG-IQ

این محصول شامل یک Framework با هدف مدیریت متمرکز انواع مختلفی از راه­کارها و تجهیزات F5 شامل تجهیزات سخت­افزاری، نسخه مجازی و راه­کارهای تحت Cloud

ادامه مطلب »

معرفی شرکت F5

    شرکت F5 Networks (F5 LABS) فعالیت خود را در سال 1996 در سیاتل آمریکا با تمرکز بر روی بهینه ­سازی سرویس­ ها و

ادامه مطلب »