02176871880

تماس با ما

ایمیل آدرس

sg@sapras.co.ir

Blog

Fortinet و IBM در آموزش امنیت سایبری با هم متحد می‌شوند

امنیت سایبری
امنیت سایبری

طبق گزارش انجمن حرفه‌ای امنیت سایبری (ISC)‌، درزمینه مهارت‌های شغلی مختلف، جای خالی حدود 7/4 میلیون متخصص در جهان احساس می‌شود. در انگلیس‌، آمارهای دولت در ماه مارس نشان می‌دهد که این کشور دارای نسبت بالایی از کسب و کارهایی است که در آن با فقدان کارکنان با مهارت‌های امنیت سایبری مواجه است.

برآورد می‌شود که تقریباً 643000 تعداد ازمشاغل با فقدان مهارت‌ و تخصص کافی در زمینه‌ی امنیت سایبری رو‌به‌رو هستند که رایج‌ترین آن‌ها، نبود دانش در پیکربندی دیوارهای آتش(فایروال)‌، ذخیره یا انتقال داده‌های شخصی و شناسایی و حذف بدافزار هستند.

دوکمپانی بزرگ Fortinet و IBM درحال ساختن برنامه آموزشی جدیدی هستند که هدف این برنامه جبران کمبود نیروی متخصص در زمینه‌ی مهارت امنیت سایبری است. اما پیش از آن‌که بیشتردرباره‌ی این برنامه آموزشی صحبت کنیم‌، درباره‌ی هریک ازاین کمپانی‌ها  به اختصار، توضیحی خواهیم داد:

IBM:شرکت ماشین‌های بین‌المللی کسب‌وکار به اختصار (IBM)، یک شرکت آمریکایی چندملیتی فناوری است این شرکت تولیدکننده و فروشنده نرم‌افزار و سخت‌افزار، ارائه دهنده خدماتی چون زیرساخت، میزبانی وب و رایانه بزرگ و هم چنین مشاوره در حوزه‌ی کامپیوترهای مین‌فریم و فناوری نانو فعالیت دارد‌.

فعالیت این شرکت بیشتر بر روی سرمایه‌گذاری بین‌المللی متمرکز است.

IBM
IBM

FORTINET: یک کمپانی چند‌ملیتی آمریکایی است که دفتر مرکزی آن در کالیفرنیا است. این شرکت در تولید محصولاتی هم‌چون نرم‌افزار، لوازم و خدمات سایبر، مانند فایروال‌ها، ضد ویروس، پیشگیری از نفوذ و امنیت فعالیت دارد و چهارمین کمپانی بزرگ  امنیت شبکه در جهان  به‌شمار می‌رود. دیدگاه Fortinet از ابتدا ارائه امنیت گسترده و یکپارچه در زیرساخت فناوری اطلاعات بوده‌ است. این کمپانی امنیت بسیار بالایی را یرای شبکه و محتوا فراهم می‌آورد.

Fortinet
Fortinet

این برنامه، ازیک برنامه آموزشی و هم‌چنین صدور گواهینامه‌ا‌ی‌ مبنی بر مهارت داوطلب در زمینه‌ی امنیت شبكه Fortinet  و IBMs ‘SkillsBuild’، ساخته شده‌است كه زمینه‌ی گسترده‌ای را برای توسعه‌ی مهارت‌های فنی فراهم می‌آورد، و به داوطلبان کمک می‌کند که بدون در نظر گرفتن سوابق شغلی و تحصیلی خود‌، فعالیتشان را در زمینه امنیت سایبری آغاز کنند.

با این برنامه‌ی آموزشی‌، داوطلبان می‌توانند به کارفرمایان خود مدرک علمی و تخصصی ارائه دهند و به این ترتیب صلاحیت و شایستگی خود را در حوزه‌ی امنیت سایبری به کارفرما ثابت کنند، معمولاً برای داوطلبان، جهت ورود به سایر دوره های آموزشی در این زمینه گواهینامه ‌معتبر ‌صادر خواهد شد. این دو شرکت بر ایجاد مسیرهای شغلی جدید متمرکز شده اند.

” لیزا ندام”  رهبر برنامه SkillsBuild در IBM گفت:
“برخی از سخت‌ترین چالش‌هایی که امروزه مشاغل با آن روبه‌رو هستند، این‌است که در زمینه‌های شغلی گوناگون، مهارت و تخصص باید وجود داشته باشد نه مدرک سنتی، مانند کارشناسان امنیت سایبری.”

 به همین دلیل یک نیاز اساسی وجود دارد که اطمینان حاصل شود که همه مهارت‌ها وتخصص‌ها مطابق با نیازهای همان صنعت باشد.

از این رو، صرف‌نظر از سوابق شغلی، تحصیلی یا تجربه زندگی‌، SkillsBuild  داوطلبان  را به مهارت‌های حرفه ای و نیز مربیانی که برای تولید اشتغال بیشتر و جهت‌دهی صحیح به مشاغل در اقتصاد به تکنولوژی دیجیتال نیاز دارند‌، مجهز می‌کند. این دو شرکت هم‌چنین امیدوارند و نیز براین باورند که هم‌کاری آن‌ها بتواند افراد بیشتری را به طرف سمت‌ها و مشاغل رایانه‌ای تشویق کند. این برنامه به دنبال جذب کسانی است که در معرض بیکاری طولانی‌مدت قرار داشته‌اند، مانند: پناهندگان ، دانشجویان  و ….

“Sandra Wheatly” کارشناس اطلاعات تهدید در Fortinet ، گفت:  “هم به عنوان یک شرکت فناوری و هم یک سازمان یادگیرنده با IBM همکاری خواهد کرد تا هر کسی بدون در نظر گرفتن زمینه شغلی و تحصیلی خود و یا تجربه‌ی قبلی در این زمینه ی آموزشی ، شروع به کار در امنیت سایبری کند. “

سبد خرید فروشگاه بستن